Хроніка мистецьких подій

2023

Виставка, відкладена війною

19 грудня 2023 року наш фотоклуб «Прекрасне поруч» представив у Науковій бібліотеці Національного університету «Чернігівська політехніка» звітну фотовиставку. Ця виставка мала відбутись ще у березні 2022 року. Традиційно у цей період фотоклуб «Прекрасне поруч» проводить звітні фотовиставки, які вже кілька років поспіль складаються зі світлин, що стали призерами клубних фотоконкурсів. Тож звітна фотовиставка 2021 року також готувалась у цьому форматі. Вже була проведена підготовча робота, відібрані світлини для друку, зроблений онлайн варіант виставки, у березні 2022 року збиралися зробити відкриття… Проте все скасувала війна. Повномасштабне вторгнення рашистської орди змусило згорнути творчі плани.

Чернігів з перших днів опинився у центрі бойових дій, героїчно обороняючись від російської навали. Місто вистояло, орки відступили, але зі звільненням Чернігова і Чернігівщини війна, на жаль, не закінчилась. По-різному склалися долі й членів фотоклубу: одні залишились у Чернігові та пережили весь період ворожої облоги, інші евакуювалися з міста (частина з них згодом повернулася додому, а дехто ще й досі перебуває за межами рідного міста і навіть України). Постраждала від російської ракети й «домівка» фотоклубу – Чернігівська міська бібліотека ім. М. М. Коцюбинського.

Звісно, коли ворог топче рідну землю і вбиває наших людей, кожен з нас має робити посильний внесок у наближення перемоги. Хоча здається, що зараз не до творчості, але війна йде, в тому числі й на культурному фронті. Частина членів фотоклубу не припиняли свою фотографічну діяльність і в період найбільш гарячих подій, фіксуючи життя чернігівців та наслідки рашистських злочинів. А пізніше, коли ситуація стала більш безпечною, творче життя дещо пожвавилося. Фотоклуб почав потроху збиратись, відновивши, хоча і не повною мірою, свою роботу. Заразом було вирішено зробити й цю звітну виставку, яку тоді перешкодила зробити війна.

Це виставка тодішнього, ще мирного життя. Тут є наш величний і неушкоджений Чернігів, мирне життя людей, чудова природа… Однак деякі світлини у сьогоднішньому контексті сприймаються зовсім по-іншому. Ось дотепна сценка у Локнистому, де люди веселяться та радіють. Хто б міг подумати, що вже скоро там будуть ворожі солдати.

На одному з фото – бабуся з дідусем з прикордонного села Грем’яч, яке російські орки постійно обстрілюють і досі, через що мешканці села мусили покинути свої домівки. Що зараз зі старенькими, чи живі? І хлопчик, що купається з песиком. Малюк гостював у Грем’ячі, куди приїхав з Харкова, міста яке теж зазнало та зазнає рашистських атак і героїчно протистоїть їм. Ну а в цілому виставка сповнена позитиву, який не повинен покидати нас і в цей важкий час. Дякуємо куратору клубних фотоконкурсів Сергію Тарабарі за впорядкування та організацію фотовиставки. Ми віримо у перемогу, у Збройні Сили України та вдячні їм за можливість жити й творити.

                                            Тарабара Сергій, член НСФХУ, куратор клубних фотоконкурсів












«Чернігів: незламна весна 2022-го»

Напередодні річниці широкомасштабного російського вторгнення в Чернігівській міській бібліотеці ім. М. Коцюбинського презентували книги про війну, які були написані чернігівськими авторами.

Катіман Василь

До цього заходу фотоклуб «Прекрасне поруч» підготував невеличку виставку «Чернігів: незламна весна 2022-го». Основна частина експозиції – роботи нашого фотоклубівця, відомого чернігівського фотографа Василя Катімана.

Майже всі фотографії Василя Віталійовича, представлені на цій виставці, зроблені в березні під час облоги Чернігова мобільним телефоном, бо виходити в той час на вулицю з фотоапаратом було самогубством. І не тільки через обстріли. Людина, яка фотографує, викликала агресивну увагу, що цілком зрозуміло. Василь Віталійович на презентації розповів, як його затримували, вимагали пояснень, наполягли на видаленні частини фотографій, але все ж таки дещо зберегти вдалося. Ці зафіксовані миті – свідчення страшного злочину, який росія вчинила проти нашого рідного Чернігова.

 Роботи фотоклубівців Сергія Тарабари, Наталії Василинчук та Людмили Юдакової, зроблені протягом квітня-травня 2022 року, показують наслідки обстрілів та бомбардувань міста: учні на руїнах своєї зруйнованої школи № 21 на Подусівці, понівечені бомбами стадіон (кол. ім. Гагаріна) та готель «Україна» тощо.

 На фотографії Ольги Шеремет показана виставка малюнків, яку під час обстрілів у підвалі будинку по вул. Доценка влаштували дітки, щоб не занепадати духом, підтримати і себе, і дорослих.

Ми – непереможні!









2022

Відвідувачі фотоклубу «Прекрасне поруч» Чернігівської міської бібліотеки ім. М. Коцюбинського не вперше беруть участь у святі фотографії, що відбувається у Кропивницькому. Не став винятком і минулий рік. Учасники XXV відкритої обласної художньої фотовиставки «Погляд-2021» вже почали отримувати каталоги з найкращими роботами. Сьогодні наші вітання Василю Катіману, організатору багатьох цікавих фотоклубівських заходів, талановитому митцю з власним художнім стилем, що робить його роботи неповторними та пізнаваними, та просто хорошій людині!

Бажаємо Вам, Василю Віталійовичу, міцного здоров’я та невичерпного натхнення!

 




Останньою творчою подією 2021 року фотоклубу «Прекрасне поруч» стала участь наших колег у ювілейній XXV художній фотовиставці «Погляд». До речі, ця мистецька подія встановила Національний рекорд України як найстаріша щорічна художня фотовиставка.

Ми вже не вперше вітали Сергія Тарабару з творчими успіхами та з великим задоволенням робимо це ще раз! Три світлини Сергія («На гойдалці», «Радикальне рішення», «Aqua Viam») було відібрано до підсумкової експозиції «Погляду». Вітаємо Сергія з черговим досягненням!

У 2021 році Сергій Тарабара отримав бронзову медаль Міжнародного сатирично-гумористичного конкурсу «Весела копиця», срібну медаль Міжнародного салону художньої фотографії «Фотовернісаж на Покрову», до того ж Сергій посів ІІІ місце у Всеукраїнській художній фотовиставці-конкурсі «Натюрморт», був організатором та співорганізатором декількох фотомистецьких заходів, взяв участь у понад десяти виставках, в тому числі й міжнародних, та набув членства в Національній спілці фотохудожників України!

Дякуємо Вам, Сергію, за активну участь у діяльності фотоклубу «Прекрасне поруч», популяризації чернігівської фотографії, щиро радіємо Вашим успіхам, бажаємо натхнення, гучних перемог та здійснення мрій!

Також вітаємо Ігоря Нагурного з включенням його робіт «В очікуванні зими», «Підготовка до зими», «Так народжується букет» до фотовиставки «Погляд». Ігорю, бажаємо Вам успіху, наснаги, втілення всіх творчих задумів! Чекаємо на подальші пригоди Чарлі!









2021


28 грудня у Чернігівській міській бібліотеці ім. М. Коцюбинського під час відкриття бібліоковоркінгу «Край неба» була представлена фотовиставка «Зимова казка».

Відвідувачі бібліотечного фотоклубу «Прекрасне поруч» напередодні різдвяно-новорічних свят показали, яким величним та ошатним є Чернігів узимку. Дерева, вбрані в іній, укриті снігом сквери, укутані в білі ковдри пам'ятники, нічна ілюмінація надають особливої чарівності рідному місту.

Фотоклуб «Прекрасне поруч» не вперше звернувся до зимової тематики: наприкінці 2013 року за активної участі фотоклубу відбулася загальноміська фотовиставка-конкурс «Симфонія зими», у 2018 році в Чернігівському обласному молодіжному театрі фотоклубівці створили виставку «Мелодія срібної пори», а 2019 року в нашій бібліотеці Сергій Тарабара презентував персональну фотовиставку «Зимова сповідь».

На жаль, у році, що минає, засідання фотоклубу через карантинні обмеження відбувалися не в повному обсязі, але творче життя не зупинялося: за підсумками клубних фотоконкурсів у читальному залі експонувалася виставка кращих робіт, у вересні в Національній бібліотеці України ім. Я. Мудрого наш фотоклуб представив виставку «Колекція прекрасного», також у 2021 році клубівці брали участь у всеукраїнських та міжнародних фотоконкурсах, отримували дипломи та медалі.

Дякуємо всім членам фотоклубу «Прекрасне поруч» за організацію клубних заходів, бажаємо творчих перемог та натхнення!








На фотовиставці «Чернігів – славетне місто» 21 вересня 2021 року



Від 30 вересня до  12 жовтня 2021 року в Артгалереї Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого (м. Київ, вул. Грушевського Михайла, 1, 2-й поверх) демонструється виставка світлин членів фотоклубу «Прекрасне поруч».


В експозиції «Колекція прекрасного» представлені різножанрові роботи, створені з натхненням та любов’ю до навколишнього світу.

Фотоклуб «Прекрасне поруч» був заснований у 2012 році при Чернігівській міській бібліотеці імені Михайла Коцюбинського спільними зусиллями працівників бібліотеки та відомих чернігівських фотохудожників.

Фотоклуб відвідують люди різного віку, від молоді до пенсіонерів, які згуртувалися у дружний творчий колектив, збираючись двічі на місяць у затишному читальному залі бібліотеки для обговорення своїх робіт, обміну думками.

За період свого існування фотоклуб «Прекрасне поруч» зробив значний внесок у популяризацію сучасної чернігівської фотографії. Роботи членів фотоклубу можна бачити на всеукраїнських та міжнародних фотовиставках, вони є переможцями та лауреатами багатьох міських і обласних конкурсів.

Дякуємо Сергію Тарабарі за активну участь в організації фотовиставки та проведенні презентації в Києві, ідейній натхненниці проєкту Тетяні Яворській, Валентину Пилипею та всім авторам «Колекції прекрасного"! 

 

У пропонованій експозиції «Колекція прекрасного» представлені роботи Наталії Василинчук, Маргарити Денисенко, Леоніда Дворкового, Василя Катімана, Віктора Кошмала, Юрія Кравцова, Олени Куннової, Андрія Майковського, Костянтина Мельника, Ігоря Нагурного, Світлани Нітченко, Андрія Олексієнка, Валентина Пилипея, Наталії Седень, Сергія Тарабари, Миколи Турчина, Лариси Харченко, Юрія Хромушина, Ольги Шеремет, Людмили Юдакової, Тетяни Яворської.







У Чернігівському художньому обласному музеї ім. Григорія Галагана 9 вересня 2021 року представили виставку ЧО НСФХУ, в якій також взяли участь відвідувачі фотоклубу «Прекрасне поруч».



 ***

8 липня 2021 року основною темою засідання фотоклубу «Прекрасне поруч» був IV Міжнародний сатирично-гумористичний фотоконкурс «Весела копиця», що відбувся у рамках фестивалю гумору у м. Долина (Івано-Франківщина). Захід вчетверте організував краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни та Омеляна Антоновичів.
Фотоклуб «Прекрасне поруч» брав активну участь в усіх чотирьох фотоконкурсах, жодна виставка не пройшла без робіт фотоклубівців (навіть моделями були). Минулого року Ольга Шеремет здобула диплом І ступеню, а Тетяна Яворська – ІІ ступеню у номінації «Вільна тема». А цього року Сергій Тарабара став володарем бронзової медалі за роботу «На гойдалці»!
На фестивалі гумору в Долині Сергій особисто отримав заслужену нагороду, яку на численні прохання фотоклубівців приніс на засідання. Сергію, дякуємо Вам за те, що представили наш фотоклуб, що поділилися враженнями від поїздки, за привезені подарунки від музею «Бойківщина» та народного фотоклубу «Промінь», а також за проведення клубного фотоконкурсу!


У Чернігівській міській бібліотеці ім. М. Коцюбинського представлена фотовиставка робіт призерів конкурсів, які проводилися протягом 2020 року серед відвідувачів фотоклубу "Прекрасне поруч". 


У Чернігівській міській бібліотеці ім. М. Коцюбинського з листопада 2012 року працює фотоклуб «Прекрасне поруч». Його було створено за ініціативи бібліотечних працівників та відомих чернігівських фотохудожників Миколи Турчина та Віктора Кошмала. За час свого існування фотоклуб зробив значний внесок у популяризацію сучасної чернігівської фотографії. Фотоклубу вдалося стати ефективним осередком творчого спілкування та зростання художньої майстерності для поціновувачів фотографії шляхом проведення творчих зустрічей, дискусій, пленерів, конкурсів та виставок.

На жаль, з березня 2020 року через ситуацію з небезпечним захворюванням Covid-19 засідання не проводились, але творче життя фотоклубу не припинилось. Фотоклуб «Прекрасне поруч» спільно з іншими українськими та білоруськими фотоклубами взяв участь у виставці «Стежками сільського життя», яка експонувалася у нотно-музичній бібліотеці у Мінську. Також було створено декілька онлайн-фотовиставок (одна з них у співпраці з ізраїльським фотоклубом «Цафон»).

Приємною подією 2020 року стала дебютна участь фотоклубу «Прекрасне поруч» у Фестивалі фотоклубів України. Було представлено колекцію з 24-х світлин, яка посіла шосте місце у загальному рейтингу, а фотоклуб отримав диплом лауреата XIV Фестивалю фотоклубів України та подарунковий каталог.

У групі фотоклубу у Facebook Наталією Василинчук ведуться рубрики «Краплинка хоробрості» та «Наша фотоскринька». У першій розповідається про відвідувачів фотоклуба, а в другій - представлені цікаві фотографії з їхніх родинних архівів.

Були минулого року у фотоклубівців і особисті творчі досягнення.

Наш керівник Віктор Кошмал отримав золоту медаль НСФХУ у XIII Національному бієнале «Природа 2020», а у липні чернігівці мали змогу побачити його фотовиставку «Яскраві обличчя Чернігівщини» у пресцентрі видання «Деснянська правда».

Тетяна Яворська презентувала у Національній бібліотеці імені Ярослава Мудрого персональну фотовиставку «Мелодія моєї душі» та перемогла у номінації «Літературні герої оживають на світлинах» в обласному фотоконкурсі «Життя як книга».

Ольга Шеремет представила фотовиставку «Дванадцять місяців» у Чернігівській обласній дитячій лікарні та отримала  диплом I ступеню НСФХУ у III Міжнародному сатирично-гумористичному фотоконкурсі «Весела копиця».

Фотоальбом Андрія Майковського «Храми Чернігово-Сіверщини» переміг в одній з номінацій обласного літературного конкурсу «Книга року».

Також роботи фотоклубівців експонувалися на різних фотовиставках у Чернігові, Києві, Кропивницькому, Хайфі та інших містах.

Два роки тому член фотоклубу «Прекрасне поруч», відомий чернігівський фотохудожник Сергій Тарабара запропонував проводити на засіданнях тематичні конкурси. Ідея отримала активну підтримку фотоклубівців. Майже кожного засідання відбувається анонімне голосування за надані на конкурс фотографії, а потім, за підрахованими голосами, оголошуються імена авторів трьох кращих робіт. Тему наступного конкурсу оголошує переможець попереднього. Протягом 2020 року куратор клубних конкурсів Сергій Тарабара провів 17 фотоконкурсів, на яких було обрано 51 найкращу роботу. Частина з них  представлена на фотовиставці у бібліотеці, а з усіма роботами можна ознайомитися на сторінках фотоклубу та бібліотеки у Facebook.

На фотовиставці представлені роботи таких авторів: Бабарик Катерини, Василинчук Наталії, Денисенко Маргарити, Катімана Василя, Кошмала Віктора, Кравцова Юрія, Куннової Олени, Мельника Костянтина, Нагурного Ігоря, Олексієнка Андрія, Пилипея Валентина, Тарабари Сергія, Хромушина Юрія, Шеремет Ольги, Юдакової Людмили та Яворської Тетяни.                                                                                                                    


2020

Фотоклуб "Прекрасне поруч" - лавреат 
XIV Фестивалю фотоклубів України








"Світ очима жінок"
(З колекції Х міжнародної фотовиставки)

5 березня у Чернігівський міській бібліотеці ім. М. Коцюбинського було презентовано роботи з колекції Х Міжнародної фотовиставки «Світ очима жінок».
Фотовиставка «Світ очима жінок» - це проєкт ізраїльського фотоклубу «Цафон» (м. Хайфа), який став традиційним та міжнародним.
Х Міжнародна фотовиставка «Світ очима жінок» була відкрита у березні минулого року у м. Хайфі. Глядачі змогли побачити біля двох сотень робіт жінок-фотографів з Австралії, Білорусії, Німеччини, Ізраїлю, Італії, Канади, Латвії, США, Узбекистану, України, Франції, Чехії та інших країн. І вперше у цій події взяли участь фотохудожниці з Чернігова, а саме, з фотоклубу «Прекрасне поруч»: Інна Буглак, Наталія Василинчук, Маргарита Денисенко, Олена Куннова, Світлана Нітченко, Світлана Остапенко та Ольга Шеремет.
Роботи, представлені на фотовиставці у бібліотеці, вже експонувалися у Хайфі, Мінську, Маріуполі, Харкові та Вітебську. І, нарешті, за ініціативи члена фотоклубу «Прекрасне поруч», голови ЧОО НСФХУ Інни Буглак, їх мають змогу побачити у Чернігові.
Фотовиставка включає роботи декількох жанрів: пейзаж, портрет, натюрморт, репортажна та постановочна зйомка, в яких творчі жінки передають з художньою майстерністю своє світосприйняття, свої почуття та емоції.
Незабаром у Хайфі стартує вже ХІ Міжнародна фотовиставка «Світ очима жінок», у якій беруть участь десять чернігівських фотохудожниць, вісім з яких - представниці фотоклубу «Прекрасне поруч».



Голова ЧОО НСФХУ Інна Буглак








"Дванадцять місяців"

Виставка фотонатюрмортів Ольги Шеремет

Фотохудожниця Ольга Шеремет
 28 лютого у Чернігівській обласній дитячій лікарні відбулося відкриття фотовиставки члена фотоклубу «Прекрасне поруч» Ольги Шеремет. На фотовиставці «Дванадцять місяців» представлені фотонатюрморти, кожен з яких присвячений певному місяцю року. Всі місяці по-своєму унікальні, у кожного з них є особливі риси, які фотохудожниця змогла передати у своїх роботах.
Ольга Шеремет народилася у Донецьку. Навчалася у Гремяцькій середній школі, що на Новгород-Сіверщині. Після закінчення у 1990 році Чернігівського державного педагогічного інституту імені Т. Г. Шевченка двадцять років працювала вчителем хімії та біології. З 2012 року працює методистом обласного комунального позашкільного навчального закладу «Чернігівська Мала академія наук учнівської молоді».
У виставках фотохудожниця почала брати участь з 2013 року, коли її роботи стали одними з найкращих у конкурсі «Кращий пейзаж 2012». Підсумкова фотовиставка за результатами цього конкурсу була представлена у Чернігівській міській бібліотеці ім. М. Коцюбинського.  Також у 2013 році Ольга Шеремет стала членом фотоклубу «Прекрасне поруч», що діє при бібліотеці.
Наразі у творчому доробку Ольги Шеремет є активна участь у міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних фотовиставках:  «Світ очима фотографа», (м. Чернігів), «Осіннє різнобарв’я» (м. Чернігів), «Зимова симфонія» (м. Чернігів), «Чернігів Древній… Сучасний… Європейський» (м. Чернігів) «Весняний вернісаж» (м. Київ), «Ми – українці» (м. Київ), «Весела копиця» (м. Рівне), «Стежками сільської долі» (м. Київ), «Погляд – 2019» (м. Кропивницький), «Єдина країна» (м. Київ), «Моя найкраща фотографія» (м. Київ), «Світ очима жінок» (м. Хайфа, Ізраїль), «Чернігівська мозаїка» (м. Мінськ, Білорусь) тощо. Більшість з цих фотовиставок була створена за підсумками фотоконкурсів, в яких Ольга Шеремет ставала призером та дипломантом. Також Ольга Шеремет – активний учасник творчих проектів фотоклубу «Прекрасне поруч».
Ольга Шеремет – автор чотирьох персональних фотовиставок. Перша була представлена у 2014 році у Чернігівській міській бібліотеці ім. М. Коцюбинського. Виставка мала назву «Нові мелодії старого міста» та була присвячена річниці визволення Чернігова від нацистських загарбників. Потім були дві виставки фотонатюрмортів «Душі моєї сонячні букети» та «Кольорові барви мого життя». У 1918 році у м. Новгороді-Сіверському відбулася фотовиставка «Дві сторони мого життя», присвячена Грем’ячу – рідному селу фотохудожниці.
Фотовиставку «Дванадцять місяців» можна побачити всім бажаючим на першому поверсі Чернігівської обласної дитячої лікарні (Пирогова, 16).




Кращі роботи 2019 року
6 лютого у Чернігівській міській бібліотеці ім. М. Коцюбинського відбулася презентація фотовиставки, створеної з робіт призерів конкурсів, які проводилися протягом 2019 року на засіданнях фотоклубу "Прекрасне поруч". 
Фотоклуб «Прекрасне поруч» вже восьмий рік працює у Чернігівській міській бібліотеці ім. М. Коцюбинського. Його було створено за ініціативи бібліотеки та відомих чернігівських фотохудожників Миколи Турчина та Віктора Кошмала. За час свого існування фотоклуб зробив значний внесок у популяризацію сучасної чернігівської фотографії. Фотоклубу вдалося стати ефективним осередком творчого спілкування та зростання художньої майстерності для поціновувачів фотографії шляхом проведення творчих зустрічей, дискусій, пленерів, конкурсів та виставок.
Члени фотоклубу «Прекрасне поруч» неодноразово ставали переможцями та фіналістами багатьох фотоконкурсів та регулярно представляють як звітні, так і тематичні фотовиставки. Крім того, фотоклубівці мають і особисті творчі проєкти, які успішно втілюють у життя на різних виставкових майданчиках міста та поза його межами. Також серед фотоклубівців є члени та кандидати в члени Національної спілки фотохудожників України.
Засідання фотоклубу «Прекрасне поруч» відбуваються двічі на місяць у читальному залі Чернігівської міської бібліотеки ім. М. Коцюбинського. Влітку робиться перерва, але творче життя не припиняється. Активізуються пленерні виїзди та продовжується створення фотовиставок.
Два роки тому член фотоклубу «Прекрасне поруч» та знаний чернігівський фотохудожник Сергій Тарабара запропонував проводити на засіданнях тематичні конкурси. Ідея отримала активну підтримку фотоклубівців. Майже на кожному засіданні відбувається анонімне голосування за надані на конкурс фотографії, а потім, за підрахованими голосами, оголошуються імена авторів трьох кращих робіт. Тему наступного конкурсу оголошує переможець попереднього.
На фотовиставці представлені роботи таких авторів: Юрій Хромушин, Інна Буглак, Ольга Шеремет, Сергій Тарабара, Маргарита Денисенко, Тетяна Яворська, Василь Катіман, Наталія Василинчук, Віктор Кошмал, Сергій Єременко, Ігор Нагурний, Андрій Майковський, Костянтин Мельник, Світлана Личак.














Фотоклуб "Прекрасне поруч" взяв активну участь

у фестивалі дитячої фотографії у Чернігові!

З 25 по 30 листопада у Чернігові було презентовано п’ять фотовиставок дитячої тематики. Білоруський Дитячий Фонд, розподілена галерея «Фотомистецтво» (м. Мінськ), фотоклуб «Прекрасне поруч» Чернігівської міської бібліотеки ім. М. Коцюбинського, Чернігівська обласна організація Національної спілки фотохудожників України та ряд установ культури вирішили таким своєрідним фестивалем відзначити десятирічний ювілей міжнародного конкурсу «4383 дні дитинства». 

Багатьох цікавить, що означає цифра 4383? Мова йде про кількість днів до досягнення дитиною 12-річного віку, тобто до вступу до підліткового етапу. Саме перші 4383 дні нашого життя – це здебільшого найцікавіша, найвеселіша та найбезтурботніша пора.
Чернігівці останні три роки брали активну участь у фотоконкурсі. Дипломантами стали Сергій Тарабара, Юрій Хромушин, Інна Буглак, Маргарита Денисенко та Роман Віленський. Також Чернігів вже двічі приймав виставки фотографій із колекції конкурсу. А у цьому році протягом грудня є можливість одночасно відвідати аж п’ять фотовиставок!
Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека ім. В. Короленка показує у себе підсумкову виставку фотоконкурсу «4383 дні дитинства» з роботами переможців та призерів 2019 року.
Номінація конкурсу «Дитячий емоційний портрет» широко представлена у Чернігівському обласному художньому музеї ім. Г. Галагана. Фотовиставка має назву «Світ навстіж».
У Науковій бібліотеці Чернігівського національного технологічного університету можна ознайомитися з персональною виставкою одного з суддів фотоконкурсу, керівника спільноти дитячих і сімейних фотографів kidstory.by, лауреата конкурсу «Мінчанин року - 2019» Катерини Мітіної «Місто професій». Маленькі герої світлин мали змогу відчути себе дорослими, які лікують, рятують, продають, створюють, розважають, допомагають ...
Виставковий майданчик Чернігівської обласної дитячої лікарні пропонує частину персональної виставки великого друга, помічника і призера фотоконкурсу "4383 дні дитинства", мами трьох синів та доньки Ольги Левкович "Домашній альбом". Якщо вам потрібен гарний приклад того, як треба зупиняти неповторні миті життя своїх діточок, то обов’язково відвідайте цю фотовиставку.
У читальному залі Чернігівської міської бібліотеки ім. М. Коцюбинського розташована фотовиставка «Діти нашого міста». Це 33 різножанрові світлини з великих і маленьких міст декількох країн, але акцент зроблено на роботах українських авторів. Також до експозиції включено роботи відвідувачів фотоклубу «Прекрасне поруч», які брали участь у фотоконкурсі «4383 дні дитинства»: Сергія Тарабари, Інни Буглак, Юрія Хромушина, Олени Куннової, Світлани Нітченко, Наталії Василинчук та Тетяни Яворської.
Загалом жителям і гостям Чернігова організатори представили близько 150 фотографій.
Ми зростаємо, старішаємо… А дитячі роки згадуються з найтеплішими почуттями, адже це – початок шляху в наше сьогоднішнє доросле життя, перші знання, почуття, думки та бажання.
На жаль, дитинство швидкоплинне. Але саме фотографія допоможе нам зберегти його найцінніші миттєвості!













"Стежками сільської долі"

27 липня 2019 р. у Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого (м. Київ) відбулося відкриття фотовиставки "Стежками сільської долі". На фотовиставці було представлено 45 робіт двох українських фотоклубів: чернігівського - "Прекрасне поруч", який працює на базі Чернігівської міської бібліотеки ім. М. Коцюбинського, та киїівського - "9х12".

Олена Ісаченко, Ольга Шеремет, Сергій Тарабара, Інна Буглак, Наталія Василинчук, Андрій Чекановський

Наталія Василинчук
Інна Буглак

Ольга Шеремет

Андрій Чекановський та Олена Ісаченко
Сергій Тарабара

Фотовиставка «Стежками сільської долі» – це спроба розповісти про життя сучасного українського села, про побут трудової людини. Автори світлин пропонують глядачеві свої власні розповіді про непросте, цікаве і в чомусь романтичне сільське життя.
Українське село надихало багатьох письменників, поетів та художників минулих часів. В селі народилися та зробили свої перші творчі кроки видатні діячі нашої культури. Майже у кожної людини воно асоціюється з чимось рідним, затишним, з власним корінням. Минають часи, минають епохи, село змінюється. Але воно завжди було і залишиться колискою народної душі.
Тема українського села близька та небайдужа багатьом фотолюбителям, адже вона – особлива. Для деяких – це спогад про власне дитинство та літні канікули у бабусі, для когось – теперішнє життя та буденна праця на власному городі, а хтось тільки проїжджає повз численні села, але цікавиться життям простих людей, їх побутом. Кожен погляд на село – в чомусь унікальний. На одних світлинах ми бачимо красу природи рідного краю, на інших – неабиякий інтерес до сільської праці та простих людських радощів, а на деяких – труднощі та негаразди сільського життя. Такі різносторонні знімки дозволяють нам побачити світ багатогранним, максимально наближеним до реального життя. 
Щодо фотографів існує вислів, який став уже доволі звичним: «Вміти бачити». Нашим завданням було – саме знайти та побачити в українському селі те, що відкриє його сутність глядачеві. Із величезного різноманіття сільських знімків ми відібрали ті з них, що дають простір думкам, асоціаціям, спонукають до співпереживання.
Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого гостинно зустріла авторів та гостей фотовиставки, запрошуючи до слова всіх бажаючих. Особливо активними були чернігівці, кожен із яких поділився своїми враженнями, почуттями та сподіваннями стосовно долі українського села. Член фотоклубу «Прекрасне поруч» Інна Буглак наголосила на тому, що одним із головних завдань фотовиставки було об’єднати творчі зусилля двох зовсім різних фотоклубів за допомогою спільної теми. Без сумніву, що це завдання виконано успішно, у чому пересвідчились всі присутні. Голова київського фотоклубу «9х12» Андрій Чекановський висловив сподівання щодо майбутньої співпраці між фотоклубами.
Ласкаво запрошуємо усіх бажаючих відпочити від міської метушні і відвідати фотовиставку «Стежками сільської долі».
        
Інна Буглак,
член фотоклубу «Прекрасне поруч»,
член НСФХУ,
фото Наталії Василинчук, Ольги Шеремет та Сергія Тарабари





"Світ очима жінок"

3 березня 2019 р. у Чернігівській міській бібліотеці ім. М. Коцюбинського відбулося відкриття Міжнародної фотовиставки "Світ очима жінок", яка вже експонувалась у Хайфі, Одесі, Маріуполі, Харкові та Вітебську. Відтепер її зможуть побачити і чернігівці.
Подивитися на світ крізь призму жіночого погляду нам пропонують жінки-фотографи із України, Ізраїлю, Білорусі, Латвії, Німеччини, Австралії, Франції, Італії, Молдови, Канади тощо.
Ця фотовиставка запрошує кожного з нас зазирнути у світ творчих жінок, побачити тонкі промені світла їх душевного спокою та ніжності. Можливо, як раз у цьому і виявляється головна сутність жінки: у ніжності та бажанні бути сильною, володіти впевненим і позитивним поглядом на життя.

Жінка традиційно уособлює в собі красу всього людства. Вона часто керується вродженим почуттям прекрасного у власному житті, яким і прагне поділитися з оточуючими. Звичайно, що творчість тільки допомагає жінці реалізувати своє вміння бачити красу нашого світу і донести її до інших.

Завітайте на виставку «Світ очима жінок» та переконайтеся у неповторній красі того світу, що відкриває нам кожна творча жінка.
Захід відбувся за ініціативи секретаря ЧОО НСФХУ Інни Буглак та в рамках співпраці фотоклубу "Прекрасне поруч" Чернігівської міської бібліотеки ім. М. Коцюбинського та фотоклубу "Цафон" (Хайфа).  


Інна Буглак

Костянтин Мельник - голова Розподіленої галереї "Фотомистецтво" (Мінськ, Булорусь)


Сергій Тарабара

Віктор Кошмал






"Зимова сповідь" Сергія Тарабари




Ми часто недолюблюємо зиму за морози та хуртовини, але не маємо сумнівів, що це прекрасна і велична пора року, яка може дивувати, радувати та надихати. Чернігівський фотохудожник Сергій Тарабара присвятив зимі свою персональну виставку, відкриття якої відбулося 2 лютого у Чернігівській міській бібліотеці ім. М. Коцюбинського. На 30-ти світлинах зима постає у всій своїй чарівності та загадковості.


Народився фотохудожник у Новгороді-Сіверському. Після закінчення школи вступив до фізико-математичного факультету Київського педагогічного інституту (нині Національний педагогічний університет ім. Драгоманова). По закінченню навчання вісім років працював вчителем математики у Київській області. З 1990 року проживає у Чернігові. Зараз працює програмістом.


Захоплення фотографією у Сергія Тарабари з’явилося у 15-річному віці, коли батьки подарували йому на день народження фотоапарат «Смена 8М». Ще під час роботи вчителем Сергій Тарабара організував дитячу фотокіностудію, учні якої  вигравали обласні змагання юних фотоаматорів, представляли область на республіканських змаганнях, отримували нагороди на всесоюзних конкурсах та фотовиставках. Також Сергій Тарабара брав участь у Всесоюзному семінарі з дитячої фототворчості.


У Чернігові Сергій Тарабара продовжив насичене творче життя у фотографії. Як член народного фотоклубу «Чернігів»  був учасником клубних фотовиставок та інших заходів. З 2017 року став відвідувачем фотоклубу «Прекрасне поруч» при Чернігівській міській бібліотеці ім. М. Коцюбинського, де також активно працює, організовуючи клубні заходи та фотовиставки. 


Сергій Тарабара - призер численних фотоконкурсів різного рівня – від місцевих до міжнародних, учасник міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок у Чернігові, Новгороді-Сіверському, Києві, Мінську. «Зимова сповідь» - вже четверта персональна виставка фотохудожника. Попередні були у Чернігові (2012, 2014 рр.) та минулого року у Новгороді-Сіверському.
Сергію, як і коли фотографія стала частиною Вашого життя?


Це, мабуть, сталось задовго до того як я став фотографувати. Мій батько теж фотографував, хоча досить серйозно цим не займався – лише для сімейного альбому. В нашому родинному архіві багато його знімків. Так от, він дозволяв нам з братом бути присутнім під час друку фотографій. І цей процес, де при червоному світлі чистий папірець, опущений у рідину, перетворюється на картину, захоплював неймовірно. В цьому була якась магія, котрою я захопився і з того часу вже знав, що рано чи пізно буду цим займатись. Ось так фотографія увійшла у моє життя, а у 15 років, коли отримав бажану «Смену», мрія збулась.
Що або кого Вам подобається фотографувати найбільше?


Я всеїдний, знімаю все, що подобається. Любительський статус не накладає на мене якихось зобов’язань, тому я вільний у творчості. У мене роботи у різних жанрах. Я знімав чимало репортажів, в тому числі і за завданням редакції, коли співпрацював з районною газетою як громадський фотокореспондент, є у мене і натюрморти, і жанрові знімки, і макро, і портрети. Але, мабуть, пейзажі переважають у моїй творчості. Природні і міські, денні і нічні, зимові, літні… Чому? Вочевидь, тому, що я людина спокійна та некваплива, і пейзаж для мене є комфортним середовищем, де можна спокійно спостерігати, очікувати, роздивлятись, готуватись.
Ви пам’ятаєте період, коли цифрова епоха прийшла на заміну плівковій. Якими були Ваші перші враження від знайомства з цифровою фотографією?


Цифрова фотографія розвивається досить стрімко. Я програміст і пам’ятаю, ще на початку 90-х минулого століття, коли навіть звичайний планшетний сканер був рідкістю і розкішшю, ми обговорювали новину з Японії. Там зробили портрет людини на комп’ютер безпосередньо з натури. Тобто, фактично, сфотографували. І це було щось неймовірне.


Минуло буквально кілька років, і з’явилися перші цифрові фотоапарати. На них ще не можна було робити фотографії виставкової якості, але в інтернеті, який, принаймні у нас, ще не був такий поширений, вже викладалися ці цифрові знімки. А ще через пару-трійку років цифрові фотоапарати досягли професійного рівня. Зараз фотоапарат з розміром матриці 24х36 мм – звичне явище. Чи багато технологій розвивається так швидко?


Коли у Чернігові фотолабораторії стали друкувати фотографії з цифрових носіїв, я сприйняв це дуже позитивно. Адже раніше, коли я сам друкував свої світлини, то домагався того результату, який був потрібен, а з масовою появою імпортних кольорових плівок процес друку був відданий повністю фотолабораторії і результати часто були не ті, на які сподівався. Цей період, до речі, став періодом певного застою у моїй творчості. Фотографувати я не припиняв, але якісь вдалі кадри відкладались «у шухляду», чекаючи кращих часів. Цифровий же друк давав можливість віддати у лабораторію вже той результат, який тебе влаштовував. Ось тоді я знов, так би мовити, повернувся. Вступив до фотоклубу «Чернігів», став брати участь  виставках.


На той час професіонали вже обзавелись цифровими фотоапаратами, а я знімав на плівку, шукаючи варіанти оцифрування негативів, бо плівкового сканера не мав. На «цифру» ж переходити не поспішав, та й не дуже хотілось, хоча бачив тенденцію і розумів, що все одно доведеться. То ж «цифровиком» я став дещо запізно.


Цифрова фотографія має багато переваг. Отже я тепер теж як всі - з цифровою камерою. Прогрес не зупинити. І все ж таки, здається, що з приходом «цифри» фотографія щось таке втратила. Мабуть те відчуття магії і таємничої чарівності, яке колись захопило у дитинстві.      
Практично у кожного фотолюбителя є своя колекція втрачених кадрів. Не завжди є можливість носити з собою фотоапарат, а якщо він і є, то можеш не встигнути зафіксувати щось побачене. А за яким не зробленим кадром Ви найбільше шкодуєте?


Ситуація знайома кожному, хто серйозно займається фотографією. Так, буває, що втрачаєш кадр через відсутність фотоапарату або за несприятливих умов. Скажімо, їдеш у поїзді або у рейсовому автобусі і бачиш у вікно цікавий сюжет. Але ж водію не скажеш: «Зупиніться, я вийду, сфотографую, і поїдемо далі». І з сумом проводжаєш поглядом.


Тільки от навряд чи варто носити в собі те, що втрачене і не повториш. Колись, ще на засіданнях фотоклубу «Чернігів», бувало теж розповідали про випадки, коли було через якісь причини втрачено цікавий кадр. Тоді нині покійний Анатолій Чорноіван промовляв фразу: «А какое манто она хотела себе купить!», натякаючи на те, що не треба розповідати про те, що хотів, але не вдалось, краще покажи те, що вдалось. Я вважаю, що не потрібно зациклюватись на втраченому. Втратив цікавий кадр – що ж, прикро. Посумував - і крокуй далі. А тримати в собі і вкотре перебирати в пам’яті те, що пропало, це, як казав Дейл Карнегі, теж саме, що пиляти тирсу.
Чи є серед українських фотографів митці, чия творчість Вас приваблює? Якщо є, то хто саме і чому?


Кожен митець цікавий як творча індивідуальність, через це порівнювати різних, щоб когось виділяти, зазвичай складно. Але все ж назву три імені. Ще коли я навчався на першому курсі інституту, якось у книгарні побачив фотоальбом «Києве мій» Миколи Козловського. Мене тоді вразило те, як можна знімати своє місто – творчо, з любов’ю. Наче все знайоме, і сам щось фотографував, а тут побачив все іншими очима – очима Майстра. Микола Козловський видав чимало фотоальбомів, в тому числі і про Київ, і я передивився ті, які вдалось. Це тоді для мене стало своєрідним взірцем зйомки міського пейзажу.


Друге ім’я – це Рита Островська. Ми були колегами – я був керівником дитячої фотостудії недалеко від Києва, а вона керівником дитячої фотостудії у Києві. Рита вже тоді була відомим фотографом. Маючи спільну роботу, спільні інтереси, ми часто спілкувались і обговорювали різні питання. Зараз Рита Островська живе у Німеччині.


У горбачовську перебудову у Києві було створено об’єднання фотографів «Погляд». Була членом цього об’єднання і Рита. Це був період, коли у радянській фотографії намітились тенденції до соціальної тематики, що відрізнялося від канонів тодішнього соцреалізму. «Погляд» якраз і був створений з цією метою. І одним з яскравих його представників був Валерій Решетняк. Це третє ім’я, яке б я хотів назвати. Мені подобалися його роботи, сповнені атмосферою того часу.
У деяких містах України та зарубіжжя існують музеї фотографії. На Вашу думку, був би затребуваним подібний музей у Чернігові? Чи є цікавими минуле та сучасне чернігівського фотомистецтва? 


Я цілком підтримую таку ідею. Насправді фотографічна історія Чернігова і Чернігівщини дуже багата, тільки ми мало про неї знаємо. Достатньо подивитися фотографії з колекції Костянтина Ягодовського. Тільки перелік авторів тих фото може багато розповісти. Я сам був здивований тим фактом, що у дореволюційному Чернігові було чимало фотосалонів, в яких працювали деякі відомі в країні фотографи.


Зараз факти про історію фотографії на Чернігівщині розкидані по різних джерелах і потребують того, щоб їх зібрати і систематизувати. Звісно, шлях від ідеї до втілення нелегкий. Питань багато – хто буде цим займатись, де взяти гроші, приміщення, вирішення юридичних проблем. Не знаю стосовно зарубіжних музеїв, а у нас в Україні подібні музеї створювались силами ентузіастів і існують завдяки їм. І, наскільки я знаю, а може помиляюсь, тільки хмельницький та донецький музеї юридично є музеями, а у Рівному і Харкові ці музеї існують на громадських засадах, не маючи юридичного статусу. Тож ще раз кажу, я цілком за ідею створення музею фотографії  у Чернігові і сподіваюсь, що колись справа дійде і до втілення.    
Як виникла ідея виставки «Зимова сповідь»? Чому саме зима? Про що Ви бажаєте своїми світлинами розповісти глядачеві?


На створення цієї виставки наштовхнуло декілька обставин, навіть, якщо хочете, «сигналів згори». По-перше, я народився взимку. Також зимою я почав фотографувати, тобто перші мої фотознімки були зимові.


Вже пізніше, коли я активно захоплювався фотосправою, однією з частин цього захоплення були слайди. Для фотоаматорів це був більш доступний напрямок кольорової фотографії, ніж фотодрук з негативів. Найбільш вдалі слайди я показував рідним, друзям, знайомим, іншим людям. І ось тоді я вперше почув запитання: «Зима це твоя улюблена пора року?». Насправді, я б не назвав зиму моєю улюбленою порою року, скоріше навпаки. Але дійсно, в цій добірці виявилось більше зимових слайдів, причому, підбираючи роботи, я ніякого акценту на зиму не робив.


Згодом я помітив певну тенденцію. Наприклад, на моїх попередніх персональних виставках третина робіт виявлялась зимовими. На одній з них навіть одним з відвідувачів було сказано, що зараз літо, а виставлено багато зими.


Ще одна обставина – свою першу міжнародну нагороду я отримав за зимову роботу, яка називалася «Мороз і сонце». Пізніше була перемога в обласному конкурсі «Ракурс 2011» з роботою «Із зимового». У 2014 році я переміг в обласному конкурсі «Симфонія зими» в номінації «Кращий зимовий пейзаж» з роботою «Архітектор Зима». А в 2017 році переміг у регіональній номінації міжнародного конкурсу «Вікі любить пам’ятки» з фотографією зимового Валу.  Вона представлена на цій виставці. Тож, як бачите, попри відсутність якоїсь особливої симпатії до зими, вона все ж є в певній мірі знаковою у моїй творчості. І ця виставка - своєрідна данина цій порі року. Ну а кожна світлина це емоції, враження і частина душі автора, якими він хоче поділитись  глядачем. Ось і я хочу поділитись своєю зимою, сподіваючись, що вона не залишить вас байдужими.

Спілкувалася координатор фотоклубу "Прекрасне поруч", 
провідний бібліограф Чернігівської міської ЦБС
 КУННОВА ОЛЕНА















 "Чернігівська палітра"

Виставка "Чернігівська палітра" фотоклубу "ПРЕКРАСНЕ ПОРУЧ" у Білорусі (з 9 січня по 10 лютого) в бібліотеці №14 ім.Ф. Богушевича за адресою м. Мінськ, вул. Прітицкого, 42.










У читальному залі Чернігівської міської бібліотеки ім. М. Коцюбинського 10 січня була представлена фотовиставка кращих робіт внутрішнього фотоконкурсу фотоклубу "Прекрасне поруч".







2 0 1 8 

"Мелодія срібної пори"


 У Чернігівському обласному молодіжному театрі фотоклуб "Прекрасне поруч" презентував фотовиставку «Мелодія срібної пори». Ця виставка складається з 14-ти світлин, які являють собою гармонічне поєднання поглядів різних авторів, що разом утворюють єдиний твір. Композиційний задум «Мелодії срібної пори» належить члену НСФХУ Інні Буглак: «Фотовиставка являє собою своєрідне послання адресоване глядачеві. Центральне місце в експозиції відведено роботі Валерія Кругерського, яка уособлює в собі тепло та затишок наших домівок серед холодної казки зимової пори. Саме контраст тепла та холоду посилює індивідуальне сприйняття кожної світлини глядачем та створює умови для співпереживання».

Фотоклубівці вітають своїх глядачів з прийдешніми новорічними святами та запрошують відвідати нові фотовиставки. Нехай вони допоможуть Вам налаштуватись на новорічний настрій та подарують натхнення!









"Кольорові барви моєї душі". Фотовиставка 

натюрмортів Ольги Шеремет

14 листопада у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Короленка відбулося відкриття фотовиставки Ольги Шеремет "Кольорові барви моєї душі". 
Ольга Шеремет - член фотоклубу "Прекрасне поруч" 
Чернігівської міської бібліотеки ім. М. Коцюбинського. 


У 2014 році у Чернігівській міській бібліотеці ім. М. Коцюбинського презентувала першу персональну фотовиставку «Нові мелодії старого міста», а у 2017 році - другу, яка мала назву "Душі моєї сонячні букети".


Ольга Шеремет: «Фотографією займаюся з дитинства. Спочатку знімали з подругами фотоапаратом «Смена», а потім здійснилася мрія – родичі подарували «ФЄД-5». Тому в інституті уже знімала своїм фотоапаратом, ходила на фотогурток під керівництвом Попова Миколи Дмитровича, після закінчення занять отримала свідоцтво керівника фотогуртка. Поступово виявилося, що захоплення фотографією не проходить, а з роками тільки посилюється.

А потім доля звела з відомим чернігівським фотохудожником Валерієм Шайгородським, який оцінив мої світлини і запропонував прийняти участь у виставці «Кращий пейзаж – 2012». В 2013 році працівники бібліотеки ім. М. Коцюбинського додали декілька моїх світлин до виставки «Світ очима фотографа», а коли було вручення дипломів, я почула про фотоклуб «Прекрасне поруч». І з цього року я являюсь членом цього прекрасного осередку творчих людей, які мають одну спільну любов до фотографії».
Репортаж Юрія Хромушина


http://newvv.net/Culture/262390.html?fbclid=IwAR3zFyljXliGKBVHqllKrOQ6YmhCdebAGgKAYxOPvHHjUsU9ac41VvSyCCo


«Autumnus – Осінь» Інни Буглак

У фойє Чернігівського Молодіжного театру 14 вересня 2018 року була представлена фотовиставка «Autumnus – Осінь» члена НСФХУ Інни Буглак.

В перший рік існування фотоклубу "Прекрасне поруч" роботи Інни Буглак привернули особливу увагу Миколи Турчина, голови чернігівського відділення НСФХУ. З того часу Інна почала поглиблено вивчати предметну зйомку. У 2014 році вона була прийнята до Національної спілки фотохудожників України.

Перша персональна виставка відбулась у Чернігівському обласному художньому музеї ім. Григорія Галагана у лютому 2018 року. Творчі роботи Інни Буглак були представлені на виставках фотоклубу «Прекрасне поруч» та на щорічних звітних фотовиставках Чернігівської обласної організації НСФХУ. У жовтні 2016 року – брала участь у першій Всеукраїнській підсумковій виставці конкурсу «Фотонатюрморт 2016» у м. Київ. У 2018 році – учасниця та дипломант підсумкових виставок за результатами Національного фотоконкурсу «Моя найкраща фотографія 2017», фотоконкурсу «Весняний вернісаж» у м. Київ, Міжнародного фотоконкурсу «3248 дня детства» у м. Мінськ.

Фотовиставка «Autumnus – Осінь» являє собою продовження теми одвічного кругообігу чотирьох пір року та має на меті відобразити особливий та загадковий характер осінньої пори.

Людське життя подібне чотирьом сезонам природи, що разом складають рік. Кожна пора року – це алегоричний образ відповідного етапу нашого життя, це окремий неповторний світ зі своїми перевагами, багатством та красою. Часто ми поринаємо у цей світ з головою та не помічаємо, як одна пора року(життя) змінюється на іншу. Минає життя, минають століття, але чотири пори року продовжують свій невтомний кругообіг, надихаючи митців всіх часів. Тема чотирьох сезонів широко представлена в багатьох жанрах мистецтва різних епох. Не оминула вона й «мистецтво малювання світлом» або художню фотографію.

Вашій увазі пропонується ще один варіант теми на всі часи, що виконана в жанрі натюрморт. У даному жанрі найкращим чином поєднуються естетична краса та змістовність кожного твору. Натюрморт – не просто жанр, а цілий світогляд. Якщо налаштуватись на сприйняття речей як простору, в якому можна подорожувати, як подорожують очі серед хмар, лісів, гір та морських далей, — все стане іншим. Простір натюрморту перетворюється на цілісну картину світу, де є своя земля і своє небо. Слід лише подолати автоматизм сприйняття, перенести акцент з речей на їх пластичні взаємовідносини в полі картини чи фотографії. Митець, що створює натюрморт, почуває себе оточеним не німими речами, а промовистим буттям. Власними світлинами фотохудожниця звертається до кожного глядача, запрошуючи його до співтворчості, до метафоричного переосмислення предмета. Наслідуючи добру традицію старовинного натюрморту, автор пропонує свої роботи не тільки вашим очам, але й – розуму.

Осінь – щедра натхненна пора зі своєю особливою красою та поетичністю. Нехай цього року для Вас вона буде плідною та яскравою, не менш яскравою ніж особистість засновника та режисера Чернігівського молодіжного театру, який нещодавно пішов від нас у вічність. Фотовиставка «Autumnus – Осінь» присвячується пам`яті Геннадія Сергійовича Касьянова.



https://newch.tv/news/news/item?id=13274&fbclid=IwAR3tc15bZIaFIMlywaWqmgfg_0lyF3rnvzsqgcb6Xa7JeyDy0AsE2Qx2b6A

"Чернігівська палітра"

14 липня 2018 року у бібліотеці ім В Винниченка (ЦБС Шевченківського р-ну м Києва) відбулася презентація фотовиставки "Чернігівська палітра" фотоклубу "Прекрасне поруч".
Виставка має на меті відобразити палітру особистих вражень фотоклубівців від чернігівського краю. Вона об'єднує різноманітні частинки життя кожного учасника фотоклубу «Прекрасне поруч» на одній площині, що в реальному житті трапляється рідко. Адже фотоклуб об’єднує людей різних за віком, професіями, поглядами на життя та творчими спрямуваннями. Тож зібрати фотовиставку «Чернігівська палітра» було нелегкою справою, але цікавою та пізнавальною.
Дякуємо Київському фотоклубу "9х12" за пропозицію творчої співпраці! Також дякуємо Інні Буглак, Сергію Тарабарі, Олександру Малашу та Ользі Шеремет за гідне представлення нашого фотоклубу у столиці! Фото Сергія Тарабари, Ольги Шеремет, Віктора Черемисіна.

"Залізна гра": новели у фотографіях

  13 липня у Чернігівській міській бібліотеці ім. М. Коцюбинського відбулося відкриття фотовиставки білоруських фотохудожників "Залізна гра". Організатори цього заходу: чернігівський фотоклуб "Прекрасне поруч" та Розподілена галерея фотомистецтво (м.Мінськ).Фотовиставка представлена до річниці відомої Грюнвальдської битви, яка відбулася 15 липня 1410 року.
 Ця битва корінним чином змінила середньовічну Європу. Армія білорусів, литовців, поляків, українців і росіян розгромила під Грюнвальдом військо тевтонських лицарів. Грюнвальдська битва стала однією з найславніших сторінок нашого минулого і визначила подальший хід історії на багато віків.
Фотовиставка «Залізна гра» - це спроба реставрувати ті далекі і визначні події через фантазії фотохудожників. У розумінні авторів – це не тільки красиві картинки, а й Гімн Лицарству, бажання показати, що і в наші часи є справжні Герої з великої літери. Також, це спроба висловити прихильність руху Лицарства в Білорусі, насамперед, численним лицарським клубам, які реставрують події давно минулих днів, долучають і виховують нас, наших дітей і онуків. Вже більше двадцяти років білоруські лицарські клуби беруть активну участь у відновленні озброєння, обладунків, одягу, реконструкції переможних битв наших предків. 
На даній виставці представлені роботи Віталія Раковича, Костянтина Мельніка, Артура Гапановича, Альфреда Мікуса, Володимира Блінова, Олександра Володька та Аркадія Бірілка.

АВТОРИ

АРКАДІЙ  АРИСТАРХОВИЧ  БІРІЛКО
Народився 9 червня 1944 року в місті Краснодар. Помер у квітні 2018 року. З 1947 року жив у Мінську, де закінчив середню школу, а потім – вечірнє відділення Мінського радіотехнічного інституту за спеціальністю «Конструктор-технолог радіоапаратури». Працював слюсарем, монтажником, наладчиком радіоапаратури, а після закінчення інституту  - інженером лабораторії НОТ, старшим науковим співробітником, обіймав керівні посади.
Був фотохудожником на кіностудії «Беларусьфильм», фотокореспондентом у часописах «Беларусь», «За безопасность движения» та газетах «Белорусская нива (Сельская газета)», «Туризм и отдых», «Знамя юности», «Семья», «Зорька», «Медицинский вестник». Остання посада – доцент кафедри фотожурналістики Інституту парламентаризму і підприємництва. 
Аркадій Бірілко - учасник, дипломант, лауреат республіканських,  усесоюзних та міжнародних виставок художньої фотографії. Почесний член творчого союзу фотохудожників Білорусі та фотоклубу «Мінськ», ініціатор та безсмертний керівник ФотоАртСтудії  «У Бірілка».
Аркадій Бірілко – автор наукового курсу «Психологія фотомистецтва» . 
РАКОВИЧ  ВІТАЛІЙ
Народився в 1968 році, корінний мінчанин. Має художню середню освіту. Навчався в Мінському радіотехнічному інституті, з того часу - інженер-програміст. З дитинства любив книжки про подорожі по Білим плямам Земної кулі різних відважних дослідників. Захоплюється дослідженням підземних ущелин.  За тридцять років побував у найглибших печерах планети. Крім цього, в експедиціях та походах пройшов шлях вдовж і поперек Євразії – від Якутії до Балтійського моря і від Мурманська до Західного Кавказу.
Завжди намагається носити фотоапарат з собою і вважає, що не навчився фотографувати до сих пір. Тому продовжує вчитися й досі. Своїми вчителями Віталій вважає таких видатних фотохудожників, як Аркадій Бірілко та Вадим Качан.
За час активного заняття фотографією в творчому активі Віталія Раковича більше сотні персональних виставок. Також він був учасником та куратором виставкових проектів, переможцем та призером багатьох фотоконкурсів. 
КОСТЯНТИН  МЕЛЬНИК
Фотографія для Костянтина – можливість відірватись від сірого метушливого життя, забутись у вигаданій казці і подарувати її своїм глядачам хоча б на п`ять хвилин. Власними фотографіями Костянтин доводить, що оточуючий нас світ не такий і нудний, як ми іноді думаємо.
Ще в 2007 році автору пощастило – він потрапив у фіналісти конкурсу «Моя Беларусь», його роботи були відібрані на виставку «Мінськ 940». Згодом відбулося дві персональні виставки. Був членом  Білоруського фотосоюзу вісім років. Переміг у Республіканському фотоконкурсі «Это твоя земля» в номінації «Красота родной природы».
Справою останніх шести років стало створення в Мінську виставкових майданчиків для демонстрації фотографій. У минулому році ці майданчики були об`єднані в галерею, що отримала назву – Розподілена галерея «Фотомистецтво». Саме вона і є партнером показу багатьох фотовиставок у Чернігові.
Костянтин Мельник – організатор першого мінського фестивалю дитячої фотографії, організатор та голова журі щорічного міжнародного конкурсу фотографії «4383 дня детства» і щорічного конкурсу фотографії «Зеленый Минск».   
ГАПАНОВИЧ АРТУР
Народився в м. Новогрудок.  Закінчив Білоруський національний технічний університет. Фотограф, фотохудожник, музикант, член Народного фотоклубу «Мінськ», ФотоАртСтудії  «У Бірілка», Білоруського фотосоюзу.

Дипломант конкурсів «Европа нашими глазами», «4383 дня детства», «Палитра», «Всё, что больше трех колес…», FIAP (Fédération Internationale de lʼArt Photographique – Міжнародна федерація фотомистецтва).

Переможець міжнародного конкурсу під патронатом компанії «Canon» на щорічній міжнародній Санкт-Петербурзькій фотоярмарці 2011 року. Фотороботи із серії «Тишина» розміщені в журналі «OnAir» авіакомпанії «Белавиа» та інтернет-журналі «Ф», журналі «N-PHOTO» (Швеція).
АЛЬФРЕД МІКУС
Народився в м. Мінськ, член Народного фотоклубу «Мінськ», ФотоАртСтудії «У Бірілка», Білоруського фотосоюзу.
У професійну художню фотографію Альфред прийшов у 42 роки. Вже через п`ять років став володарем найпрестижніших нагород в цій сфері — золотих медалей FIAP (Міжнародної федерації фотографічного мистецтва), UPI (Міжнародного Союзу Фотографів) та інших відомих світових фотоспілок. Він єдиний із білоруських фотографів другий рік підряд потрапляє в авторитетний довідник  «Who’s Who in Photography», який видає Американська Фотографічна Спілка (PSA). Учасник виставки «Звичайні люди» учнів Вадима Качана у містах Мінськ і Новогрудок,  виставки випускників творчих майстерень Академії мистецтв в Мінську, фіналіст виставки «Європа очима білорусів» у Мінську, лауреат у 3-х номінаціях BEL-ART-WEEK 2010, лауреат у 2-х номінаціях ART-WEEK в Берліні 2011 року. Автор персональних виставок для вступу в члени НФК «Мінськ»: «Русалки Ислочи» (2011р.), персональної виставки в TACHELES Берлін (2011р.), володар 2-го призу фотоконкурсу «Янтарный Бриз-2011» в Латвії, переможець фотоконкурсу «ZOOпапарацци» 2010 року, фіналіст всеукраїнського конкурсу OpenAir-2011, лауреат у 3-х номінаціях Російського Тижня Фотографії-2012, переможець усеросійського фотоконкурсу «Идеальная натура» в 2012 році.
БЛІНОВ ВОЛОДИМИР
Член Народного фотоклубу «Мінськ» та Білоруського фотосоюзу. Професійний ентомолог. Кандидат біологічних наук. В активі:
-        унікальні фотографії зони аварії Чорнобильскої АЕС;
-        більше 10 тисяч фотографій;
-        робота з багатьма видавництвами в якості фотографа і автора;
-        участь в багатьох міжнародних виставках на території колишнього СРСР  і в Європі.
Займатися фотографією почав у 1974 році, серйозно захопився нею з 1985 року. Віддає перевагу макрозйомці, точніше – макрофотополюванню на комах. У період 1991–1996 рр. основная тема зйомок – зона аварії Чорнобильскої АЕС, покинуті села.
ОЛЕКСАНДР ВОЛОДЬКО

Член фотосоюзу, Народного фотоклубу «Мiнськ». Працює в Смолевицькій районній газеті «КРАЙ СМАЛЯВIЦКI».

Фотографією захопився ще в шкільні роки. З 1971 року захоплення стало професією. Закінчив ПТУ № 12 м. Мінська. З 1992 року – фотокореспондент смолевицької районної газети «КРАЙ СМАЛЯВIЦКI». 

У 1999 році посів 2-е місце в фотоконкурсі газети «Республика».

2000 рік – учасник фестивалю художньої фотографії м. Мінськ.

З 2000 по 2005 рокиучасник колективних виставок народного фотоклубу «Мiнськ».

Олександр Володько проводить щорічні персональні виставки в м. Смолевичі.
З 2003 року – член творчого союзу «Фотомистецтво», член Ради ТС «Фотомистецтво».











"Знайомтесь - Литва"

   16 червня у Чернігівській міській бібліотеці ім. М. Коцюбинського Київський фотоклуб «9×12» презентував чернігівським глядачам фотовиставку «Знайомтесь – Литва», яка відбулася в рамках творчої співпраці фотоклубу «Прекрасне поруч», який працює при Чернігівській міській бібліотеці ім. М. Коцюбинського, з київськими колегами.

         Київський фотоклуб «9×12» було засновано у 1997 році. За час діяльності фотоклубу у ньому перебувало більше трьохсот захоплених фотомистецтвом аматорів та професіоналів. Учасники фотоклубу мають багато нагород міжнародних та вітчизняних фотоконкурсів. Також Київський фотоклуб «9×12» постійно організовує фотопленери та фотомандрівки, бере участь у подібних заходах як в Україні, так і за кордоном.   

         На відкритті фотовиставки кервіник Київського фотоклубу «9×12» Андрій Чекановський розповів, що у минулому році вони брали участь у фотопленері в Литві («Ода графу Косаковському», місто Укмерге і довкола), а потім трохи мандрували республікою та знайомилися з повсякденним життям країни, її мешканцями, з природою і деякими пам’ятками історичної спадщини. 
Андрій Чекановський

    Присутні на презентації мали змогу здійснити уявну коротку мандрівку вулицями старого Вільнюса, Шяуляю, Укмерге, дюнами Ніди на балтійському узбережжі, святою Горою Хрестів, литовським селом і Тракайським замком.




         Київські фотографи почули слова подяки за чудову фотовиставку від відомого чернігівського фотохудожника Віктора Кошмала, старшого наукового співробітника Чернігівського обласного художнього музею ім. Г. Галагана Олени Ісаченко, художнього керівника Чернігівського обласного театру ляльок ім. О. Довженка Віталія Гольцова, який має литовське коріння. Також своїми враженнями від заходу поділилися і члени фотоклубу «Прекрасне поруч» та висловили надію на подальшу співпрацю.










Владислав Тугучов "Птахи Чернігівщини"

26 квітня 2018 року у Чернігівській міській бібліотеці ім. М. Коцюбинського відбулося відкриття персональної фотовиставки "Птахи Чернігівщини" відомого чернігівського фотомисливця за птахами Владислава Тугучова.

Зараз у світі набуло широкого розповсюдження таке хобі як бьордвотчинг. Назва цього захоплення походить від англійських слів «bird» (птах) і «watching» (дивитися, спостерігати).
Приємно зазначити, що у Чернігові є людина, яка вже кілька років через об’єктив вивчає орнітологію нашого краю, а також привозить гарні світлини птахів з-за кордону.
Владислав Анатолійович Тугучов народився у Чернігові. Фотографією захопився ще в дитинстві. Відвідував гурток у міському Палаці піонерів, де освоював техніку створення якісних знімків.    
Закінчив Національний медичний університет імені О.Богомольця. Нині працює сімейним лікарем у поліклініці ЧМЛ № 3. Є активним відвідувачем фотоклубу «Прекрасне поруч» при Чернігівській міській бібліотеці ім. М. Коцюбинського та Народного аматорського фотоклубу «Чернігів».
Серед творчих здобутків Владислава Тугучова - дві персональні фотовиставки («Шляхами стародавніх міст» у 2013 році та «Дивовижний світ птахів» у 2014 році), участь у звітних виставках фотоклубів, перемога у фотоконкурсі «Симфонія зими», що проводився Першим Чернігівським фотопорталом спільно з Чернігівською міською бібліотекою імені М.Коцюбинського.
Окрім бьордвотчингу фотохудожник займається й іншими напрямками фотомистецтва: портрет, пейзаж, travel- та street-фотографія тощо.

Владислав Тугучов


Владислав Тугучов та Віктор Кошмал






люблю Чернігів"

21 квітня у Чернігові відбувся весняний фестиваль «Chernigiv Fest». Фотоклуб "Прекрасне поруч" долучився до святкувань і підготував для чернігівців фотовиставку, присвячену рідному місту.








Фотоклуб "Прекрасне поруч"представив свої фотороботи у Білорусі





Усміхаємося разом!

Напередодні Дня гумору, котрий відзначається 1 квітня, фотоклуб «Прекрасне поруч» презентував фотовиставку «Усміхаємося разом». На фотовиставці представлено 28 світлин на гумористичну тематику. Висловлюємо щиру подяку за ідею, організацію та оформлення фотовиставки Василю Катіману, Наталії Василинчук та Юрію Хромушину. Основу фотовиставки склали роботи Василя Катімана, який вміє помічати цікаві ситуації в житті.





Чернігів в об'єктиві

 7 березня 2018 року у Чернігівському міському Палаці культури була представлена невеличка ретроспективна фотовиставка "Чернігів в об'єктиві".


  


Магія весни

 7 березня 2018 року у Чернігівському міському Палаці культури було презентовано фотовиставку "Магія весни". Члени фотоклубу "Прекрасне поруч" відобразили пробудження та цвітіння весни з метою подарувати глядачам чудовий настрій та привітати жінок з 8 березня.












6 березня 2018 року в Чернігівському обласному молодіжному центрі відбулося відкриття спільної фотовиставки Наталії Василинчук і Ольги Шеремет, приуроченої до березневого жіночого свята. Зима все ніяк не хоче йти: морози, замети, хуртовини ... А в фойє колишнього кінотеатру ім. Щорса відбулося чудове, тепле, по-справжньому весняне свято! Величезна подяка від колег по фотоклубу "Прекрасне поруч" за подарований всім нам гарний настрій!


Фото Ю. Хромушина










2 0 1 7 

ФОТОКЛУБУ «ПРЕКРАСНЕ ПОРУЧ» - 5 років!

23 листопада 2017 р. у Чернігівській міській бібліотеці ім. М. Коцюбинського фотоклуб «Прекрасне поруч» презентував широкому загалові звітну фотовиставку. Цією фотовиставкою фотоклуб відсвяткував свій перший ювілей – 5 років від дня створення.


 Фотоклуб «Прекрасне поруч» було започатковано за ініціативи Чернігівської міської бібліотеки ім. М. Коцюбинського та відомих чернігівських фотомайстрів Миколи Турчина та Віктора Кошмала. Перше засідання фотоклубу «Прекрасне поруч» відбулося 22 листопада 2012 року.
 Фотоклуб «Прекрасне поруч» має продуктивне творче життя. За свою п’ятирічну історію фотоклуб представив широкому загалові чотири фотовиставки, з яких дві тематичні: «Осіннє різнобарв’я» (2013 р.) та «Чернігів в об’єктиві» (2017). Крім того фотоклубівці успішно презентували персональні фотовиставки. Першим із фотоклубівців персональну фотовиставку відкривав Владислав Тугучов. Фотовиставка «Дивовижний світ птахів» (2014 р.) запам’яталася чернігівському глядачеві високим технічним  та художнім рівнем. У цьому ж році Ольга Шеремет приурочила свою фотовиставку до Дня міста. Андрій Майковський у 2015 році своїми світлинами на виставці «Україна. Єдина душа» представив Україну державою з єдиним народом, історією, культурою та душею. У 2016 році Юлія Лиса свій творчий доробок демонструвала фотовиставкою «Палітра». А у 2017 році відбулися презентації вже двох персональних фотовиставок: «Трояндовий рай» Наталії Василинчук та «Душі моєї сонячні букети» Ольги Шеремет.
 Відвідувачі фотоклубу «Прекрасне поруч» беруть активну участь у фотожитті Чернігівщини. Вони неодноразово ставали переможцями і фіналістами багатьох фотоконкурсів. Тільки у листопаді 2017 року Олена Куннова та Наталія Василинчук посіли відповідно І та ІІ міста у обласному фотоконкурсі «Життя як книга», Сергій Тарабара був нагороджений нагороджений дипломом восьмого міжнародного фотоконкурсу «4383 дні дитинства», а Ольга Шеремет здобула ІІІ місце у всеукраїнському фотоконкурсі «Ми – Українці» зі світлиною «А я просто Українка».
   У Чернігівській обласній дитячій лікарні є постійні фотовиставки, які створили для хворих діток фотоклубівці.
  Роботи фотоклубівців можна було бачити на сторінках газет та журналів, на Міжнародній фотовиставці газети «День» та фотовиставках Національної спілки фотохудожників України. Сергій Колотуша ставав фіналістом престижного міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки», роботи Юлії Лисої експонувалися у Польщі на фотовиставці «Майдан – дорога до свободи».
   2017 рік запам’ятається і трагічною подією. 20 серпня не стало Миколи Турчина, одного із засновників та керівників фотоклубу «Прекрасне поруч». У пам'ять про свого Вчителя фотоклубівці включили у ювілейну фотовиставку його роботу.
    На звітній фотовиставці з нагоди 5-річного ювілею фотоклубу «Прекрасне поруч» буде представлено роботи 26-ти фотоклубівців. Фотовиставка не обмежена однією тематикою. Глядач зможе побачити пейзажі, натюрморти, портрети, макрозйомку та репортажі, бо фотоклубівці фотографують у різних жанрах і самі вирішували, яку свою роботу надати в експозицію.










Світлини Василя Катімана, Наталії Василинчук, Леоніда Віленського.


"Життя як книга"

31 жовтня 2017 року у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені В.Г. Короленка відбулося урочисте оголошення результатів обласного фотоконкурсу "Життя як книга" та нагородження фіналістів і переможців. Серед переможців - члени фотоклубу "Прекрасне поруч" Елена Куннова та Наталия Василинчук. Фіналіст - Ольга Шеремет.







"Душі моєї сонячні букети"

20 жовтня 2017 року у читальній залі Чернігівської міської бібліотеки ім. М. Коцюбинського відбулося відкриття персональної фотовиставки Ольги ШЕРЕМЕТ "Душі моєї сонячні букети".

       Ольга Шеремет  - член фотоклубу «Прекрасне поруч», учасниця міських та обласних фотовиставок, призер фотоконкурсів «Симфонія зими» (2013 р.) та «Чернігів Древній… Сучасний… Європейський» (2016 р.). У 2014 році у Чернігівській міській бібліотеці ім. М. Коцюбинського презентувала першу персональну фотовиставку «Нові мелодії старого міста». Має публікації своїх фоторобіт у друкованих ЗМІ.
Нині працює методистом хіміко-біологічного відділення Чернігівської малої академії наук учнівської молоді.

Олена Куннова, Віктор Кошмал, Ольга Шеремет

Ольга Шеремет з шанувальниками

Віктор Кошмал та Ольга Шеремет

Ольга Шеремет

Василь Катіман

Кервіник фотоклубу Віктор Кошмал
Наталія Василинчук

Юрій Хромушин

Олена Ісаченко

Ольга Шеремет розповідає про свої роботи

«Душі моєї сонячні букети»

       Нещодавно у Чернігівській міській бібліотеці імені Михайла Коцюбинського відбулося відкриття фотовиставки Ольги Шеремет «Душі моєї сонячні букети». Членкиня фотоклубу «Прекрасне поруч» презентувала свою другу персональну фотовиставку. Цього разу – в жанрі натюрморту. Хоча натюрморт і зображує неживу природу, в кожній із 30-ти представлених світлин можна побачити частинку світлої душі фотомайстрині. Скромна краса та зворушлива чарівність букетів заворожують і надихають глядача.

– Ольго Володимирівно, розкажіть, хто ви за фахом і як відкрили для себе світ фотомистецтва. 


– Закінчивши Грем’яцьку школу на Новгород-Сіверщині, я в 1985-му вступила до нашого педінституту за спеціальністю «хімія та біологія». 20 років трудилася вчителем. Нині працюю методистом у Чернігівській Малій академії наук учнівської молоді.Фотографією цікавилася з дитинства. Ще у першому класі просила батьків подарувати мені фотоапарат, та у них не вистачало коштів, аби його придбати. Тому знімала «Сменою», що належала братові подруги. У неї вдома ми і світлини робили. В інституті пішла на фотогурток, керівником якого був Микола Дмитрович Попов. Він тоді давав мені в користування інститутський «ФЕД-5». Так я й отримала свідоцтво керівника шкільного фотогуртка. Коли мої дніпропетровські родичі склалися, щоби подарувати мені фотоапарат, я вибрала вже звичний для мене «ФЕД-5». Після весілля частину подарованих грошей ми з чоловіком витратили на придбання спалаху та фототехніки для друку світлин. 
З роками захоплення не минало, а навпаки – посилювалося. Згодом поталанило познайомитися з нашим відомим фотохудожником Валерієм Шайгородським – йому сподобалася моя світлина із зображенням Спасо-Преображенського монастиря у Новгороді-Сіверському. Митець запропонував мені взяти участь у фотовиставці «Кращий пейзаж-2012». У 2013-му співробітники бібліотеки імені М. Коцюбинського додали дещицю моїх світлин до виставки «Світ очима фотографа». А коли було вручення дипломів, мене запросили до бібліотечного фотоклубу «Прекрасне поруч». Я прийшла на засідання і зрозуміла, що нарешті знайшла своїх однодумців! Тепер відвідую цей чудовий осередок творчих людей, котрі люблять фотомистецтво.Сьогодні у моєму творчому доробку – участь у багатьох міських та обласних виставках; перемога у фотоконкурсі «Симфонія зими», організаторами якого були Чернігівська міська бібліотека ім. М. Коцюбинського й Перший Чернігівський фотопортал; призове місце у міському фотоконкурсі «Чернігів Древній… Сучасний… Європейський…». Мої роботи були на сторінках газет і журналів. У 2014-му до Дня міста у бібліотеці імені М. Коцюбинського я представила свою першу персональну фотовиставку «Нові мелодії старого міста».

 – Нині ви презентуєте фотовиставку у зовсім іншому жанрі – натюрморт. Як прийшли до цього жанру, що вважається доволі складним? 

– Моє захоплення натюрмортом почалося навесні. Одного разу дорогою з роботи купила на вулиці у бабусі букетик конвалій. Удома поставила квіти у скляну колбу, помилувалася – і вирішила сфотографувати, адже мине зовсім небагато часу, вони зів’януть, а світлина збереже ніжну красу. І тут почався творчий пошук: добір фону, формування виграшної композиції. Згадала поради одного з наставників фотоклубу «Прекрасне поруч» Юрія Миколайовича Хромушина про використання вечірнього світла при фотозйомці. Після конвалій були кульбабки, бузок, волошки тощо. Звичайно ж, довелося також і за допомогою спеціальної літератури та Інтернету здобувати нові навички у фотосправі. У цих натюрмортах є внесок моїх приятельок: Олена Ісаченко подарувала вазочку, подруга Рая з Новгорода-Сіверського зривала на своєму городі квіти для мене, Аня з Грем’яча дозволила теж використати все, що є у неї в господарстві, Тоня з Авдіївки ходила по дворах і збирала для мене старі глечики й тюль для тла... Окремо хочу щиро подякувати членам нашого фотоклубу – Василю Катіману, Наталії Василинчук та вам, Олено Володимирівно, за ідею створення цієї виставки й допомогу в її оформленні.

– Як зароджується ідея натюрморту? Продумуєте ви його в деталях іще до створення чи імпровізуєте під час фотозйомки? 

– Спочатку з’являється промовиста деталь: квіточка, вазочка, пляшечка, гілка... Об’єкт може надихнути мене формою, кольором. Ідеї народжуються разом із речами, які потрапляють до мене. Потім шляхом експерименту, пошуку потрібного освітлення створюються світлини. Щось відкидається, щось залишається. Іноді справді можу продумати композицію в деталях, однак потім виникають нові ідеї, тому частіше все ж таки імпровізую. 

– Які ще жанри фотографії вас приваблюють?

– Я дуже люблю ліс, тому влітку, під час відпустки, намагаюся поїхати до свого мальовничого села Грем’яча, щоби знімати ліс, річку, рідні краєвиди... Я – біолог і за фахом, і в душі, тому з особливим задоволенням фотографую тварин та рослини. Пробую себе і у портретній фотозйомці. Хочу опанувати макрозйомку... На жаль, можливості мого фотоапарата поки не дозволяють займатися нею, але у майбутньому я маю намір реалізувати і це своє бажання.

– Чи є майстри фотографії, чия творчість вас надихає?

– Мені подобається європейський фотограф Едуард Крафт. Із задоволенням дивлюся в Інтернеті його цікаві й доступні майстер-класи... Викликають цікавість чорно-білі мінімалістичні фотографії індонезійця Мори Лубіса, портрети фотографа-мандрівника Девіда Лазара. Серед уподобань також світлини чернігівських фотомитців, із якими звела доля: Валерія Шайгородського, Миколи Турчина (на жаль, обидва Майстри вже відійшли в інші світи), а також Юрія Хромушина й Василя Катімана. 

– Традиційне запитання на завершення нашої бесіди: які ваші творчі плани на майбутнє? 

– Будь-яка творча праця має бути оцінена та визнана. Участь у конкурсах і фотовиставках стимулює до зростання. Треба постійно вчитися, розвиватися. Є вже задумка моєї наступної фотовиставки. Вона покаже Чернігів у відображеннях, але детальніше розповідати поки що не поспішатиму. Сподіваюся, незабаром я втілю цей задум у життя. Найголовніше – хочу, щоби мої світлини дарували радість людям.

В пам'яті нашій

5 жовтня 2017 року у читальній залі Чернігівської міської бібліотеки ім. М. Коцюбинського відбувся вечір пам’яті відомого чернігівського фотохудожника, голови обласного осередку Національної спілки фотохудожників України, одного з засновників та керівників фотоклубу «Прекрасне поруч» Миколи Павловича Турчина.

Відвідувачі фотоклубу «Прекрасне поруч» запросили колег, знайомих та рідних, щоб поділитися спогадами про митця, та презентували фотовиставку «В пам’яті нашій», яка складається зі світлин, на яких гості заходу мали змогу знову побачити Миколу Павловича живим та усміхненим. 

Перше засідання фотоклубу «Прекрасне поруч» відбулося 22 листопада 2012 року у Чернігівській міській бібліотеці ім. М. Коцюбинського. Микола Турчин був співініціатором його створення. Метою цієї ініціативи стало бажання об’єднати людей, які цікавляться фотографією та прагнуть покращити свої навички у цій справі. 

Цього року фотоклуб «Прекрасне поруч» розпочинає шостий сезон засідань, але, на жаль, без Миколи Павловича. 20 серпня після тривалої важкої хвороби фотохудожника не стало. 

Микола Турчин щиро ділився з відвідувачами фотоклубу своєю майстерністю та делікатно вказував на помилки. Фотолюбителі на засіданнях обговорювали свої світлини, а Микола Павлович координував процес обговорення та додавав свої професійні коментарі. 

Під керівництвом Миколи Турчина фотоклуб «Прекрасне поруч» зробив декілька загальних та персональних фотовиставок. 

Коли Микола Павлович захворів, то все одно не полишив своїх вихованців: слідкував за їх роботою через інтернет та ніколи не відмовляв у порадах. 

Працівники Чернігівської міської бібліотеки ім. М. Коцюбинського підготували невеличку книжкову виставку, що складалася з видань, де були опубліковані фотороботи Миколи Павловича. Також присутні переглянули фрагменти фільму «Чернігівщина у житті славетних. Микола Турчин». 

Фотоклуб «Прекрасне поруч» має намір продовжити справу Миколи Турчина. Засідання відбуватимуться і надалі. Відвідувачі фотоклубу з вдячністю пам’ятатимуть свого Вчителя.



















6 членів фотоклубу "Прекрасне поруч" увійшло до фіналу фотоконкурсу "Це моє місто": Сергій Тарабара, Людмила Юдакова, Олена Куннова, Ольга Шеремет, Світлана Нітченко та Наталія Василинчук



Фотоклуб "Прекрасное рядом" присоединился к празднованию Дня города. 

22 сентября сквере им. Попудренко, 23 сентября в сквере Б. Хмельницкого фотоклубовцы представили жителям и гостям Чернигова фотовыставку "Чернигов в объективе".

















ФОТОВИСТАВКА ДО 40-РІЧЧЯ МЕНСЬКОГО ЗООПАРКУ

У 2017 році Менський зоопарк відсвяткував своє 40-річчя. З цієї нагоди 14 липня у Чернігівській обласній дитячій лікарні було презентовано фотовиставку. Свої роботи представили відвідувачі фотоклубу «Прекрасне поруч», котрий функціонує на базі Чернігівської міської бібліотеки ім. М. Коцюбинського, та інші фотолюбителі нашого міста. 

Основна мета цієї фотовиставки – підняти настрій маленьким пацієнтам та їх батькам, а також нагадати, що на Чернігівщині у м. Мена знаходиться чудовий зоологічний парк загальнодержавного значення, до того ж – єдиний в Україні, розташований у райцентрі. 
На теперішній час в зоопарку містяться земноводні, плазуни, риби, птахи та ссавці. Найбільшу цікавість у відвідувачів викликають примати, тигр, лев, бурі ведмеді, бізони, антилопи, верблюди, крокодили, пітони, папуги тощо. Менський зоопарк є неперевершеним місцем пізнавального сімейного відпочинку. За рік його відвідує кілька десятків тисяч дорослих і дітей з різних куточків України та зарубіжжя. 
На світлинах – лише невеличка частина колекції Менського зоопарку, але організатори фотовиставки мають надію, що перегляд цих світлин спонукає глядачів його відвідати, надавши придбанням квитка закладу підтримку, та отримати величезне задоволення. Персонал обласної лікарні висловив подяку Наталії Василинчук, Василю Катіманові, Сергію Колотуші, Ярославу Кузьменкові, Олені Кунновій, Світлані Нітченко, Володимирові Перетятькові, Наталії Седень та Ользі Шеремет за організацію фотовиставки. Фотовиставка буде постійно діючою. Побачити її можна буде на 3-му поверсі Чернігівської обласної дитячої лікарні. 






«Трояндовий рай» Наталії Василинчук 



6 квітня 2017 року у читальній залі Чернігівської міської бібліотеки ім. М. Коцюбинського відбулося відкриття персональної фотовиставки Наталії Василинчук «Трояндовий рай». Було представлено 22 світлини, на яких зображені троянди, різні за видами, кольором та настроєм, котрий автор передала рядками віршів видатної української поетеси Ліни Костенко.    
    Світ троянд – величезний і дуже гарний. Він вражає своєю витонченою гармонією. Щоб передати різноманітність цього світу, треба мати крім технічної майстерності надзвичайне почуття прекрасного, бути відкритою та поетичною людиною.  Наталії Василинчук вдалося зробити свої роботи чарівними та живими. Здається, трапилося диво, і світлини передали навіть аромат!

Наталія Григорівна, розкажіть трохи про себе? З чого почалося Ваше захоплення фотографією?

За спеціальністю я лікар-фізіотерапевт. Після закінчення Київського медичного інституту имені О. Богомольця працюю у Чернігівській обласній дитячій лікарні, наразі завідую фізіотерапевтичним відділенням.  До речі, в моїй сім’ї всі лікарі: і тато, і мама, і чоловік, і син. Коли на роботі весь час стикаєшся з чужим горем, відчуваєш потребу в позитивних емоціях. Для мене це фотографування. З дитинства любила малювати, клеїти, ліпити, співати. Мої батьки намагалися сформувати у мене відчуття прекрасного. Художника з мене не вийшло, але потреба якось виразити себе у мистецтві залишилася. І коли багато років тому батько подарував мені фотоапарат «Зеніт-TTL», зрозуміла – це моє.
Перші кроки у фотографуванні я робила разом з моїм чоловіком Валерієм – ми з ним і фотографували, і плівки проявляли, і друкували чорно-білі фотографії. Яке то було диво, коли на білому фотопапері з’являлося зображення! Спочатку фотографувала друзів, рідних Та згодом зрозуміла, що мені цікаво знімати і пейзажі, і квіти, і тварин… Це моє захоплення підтримує мене і в тяжкі хвилини життя. Тепер фотоапарат майже завжди зі мною.

Ви є активним відвідувачем фотоклубу «Прекрасне поруч» при Чернігівській міській бібліотеці ім. М. Коцюбинського. Як фотоклуб впливає на Вашу творчість?

Фотоклуб я відвідую вже чотири роки. Потрапила туди випадково, хоча я давно вже зрозуміла, що нічого в нашому житті випадкового не буває. Крім того, що ти маєш однодумців по захопленню, так ще маєш змогу поспілкуватися з цікавими творчими особистостями. Щиро дякую і керівникам фотоклубу Турчину М.П., Хромушину Ю.М., Кошмалу В.М., координатору фотоклубу Олені Кунновій та всім фотоклубівцям за безцінний досвід в оволодінні фотомистецтвом, бо у кожного можу чомусь навчитися. Наші спільні та персональні виставки сприймаю як маленьке свято та колективну перемогу.

Чому саме троянди стали головною темою Вашої фотовиставки?

Раніше я брала участь у спільних фотовиставках, які проводив фотоклуб. В січні місяці була моя перша маленька виставка в читальному залі бібліотеки, яка мала назву «Лежать сніги – я виглядаю весну». Вона складалась з світлин загадкових зимових вікон. Взагалі я дуже люблю поєднувати свої фотографії з віршами відомих та зовсім невідомих поетів.
Рік тому, на превеликий жаль, пішла з життя моя мама, Валентина Михайлівна. Мені хотілося в пам’ять про неї зробити фотовиставку зі світлин її улюблених троянд. Фотографувала їх де тільки могла: і у своєму саду, і у родичів, і у сусідів та на клумбах нашого міста. До фотографій замість назв я підібрала уривки з віршів моєї улюбленої поетеси Ліни Костенко. І епіграфом до виставки взяла її слова: «І є природа. І немає смерті. Є тільки різні стадії буття». Дякую всім моїм рідним і друзям, що вони в мене є, бо вважаю, що кожен з них якимось чином допоміг мені створити цю фотовиставку.

Ваші плани на майбутнє та побажання нашим читачам?


Які в мене плани на майбутнє? Жити і радіти життю. Не треба чекати, що хтось створить свято – твори його сам. Хочу спілкуватися з цікавими і талановитими людьми. Хочу уникати різкої критики того, що не розумію. Треба ставитися дуже обережно один до одного. Всім, і собі, як лікар, бажаю перш за все здоров’я та весняного сонячного настрою у серці!









***
Роботи відвідувачів фотоклубу "Прекрасне поруч", який працює при Чернігівській міській бібліотеці ім. М. Коцюбинського, прикрасили стіни гематологічного блоку педіатричного відділення Чернігівської обласної дитячої лікарні.







«Ми будемо щасливі, якщо наша творчість принесе маленьким пацієнтам радість і дасть їм можливість хоч трохи відволіктися від тих обставин, за якими вони опинилися в лікарні. Кожен з нас, в міру своїх умінь, намагався вкласти в ці фотографії максимум тепла і позитиву.

Також висловлюємо величезну подяку Наталії Василинчук, завідуючій фізіотерапевтичного відділення Чернігівської обласної дитячої лікарні, активній відвідувачці нашого фотоклубу за ідею і організацію цієї фотовиставки ».


Координатор фотоклубу Олена Куннова.

2 0 1 6

В номинации «Лучшее фото Черниговской области» конкурса «Вики любит памятники» победила фотография церкви Михаила и Федора в Чернигове. Автор фото-победителя – Сергей Колотуша (Nomad0212)

https://pro.cn.ua/ua/press/29512


4 листопада 2016 в галереї мистецтв «Лавра» в Києві відбулося нагородження переможців XVIII Міжнародний фотоконкурс газети «День». Заслужений журналіст України, відомий фоторепортер, один з керівників фотоклубу «Прекрасне поруч» Юрій Миколайович Хромушин став одним з переможців цього фотоконкурсу.




Координатор фотоклубу "Прекрасне поруч" Олена Куннова на другому місці в обласному фотоконкурсі "Життя як книга"

Фотоклубовцы заняли призовые места в городском фотоконкурсе «Чернигов Величественный... Древний... Современный... Европейский»

21 июня в Черниговском городском дворце культуры наградили победителей фотоконкурса  «Чернигов Величественный... Древний... Современный... Европейский». 

I место -Турчин Николай, II - Кошмал Виктор, IV - Лысая Юлия, Шеремет Ольга, Мария Домашенко.

Подробнее здесь: 





Фоторепортаж Наталии Василинчук:


Награждение Марии Домашенко

Награждение Ольги Шеремет

Награждение Юлии Лысой


Юлия Лысая



Николай Турчин

Награждение Виктора Кошмала

Фотовыставка Юлии Лысой "Палитра"

19 мая 2016 г.

19 мая 2016 в 16.00 на первом этаже Черниговской городской библиотеки им. М. Коцюбинского (ул. Кирпоноса, 22) состоялось открытие первой персональной фотовыставки Юлии Лысой «Палитра».
Юлия Лысая участвовала во многих фотовыставках, в том числе в фотовыставке «Майдан - дорога к свободе», которая проходила под патронатом скульптора Геннадия Ершова в польском городе Гданьск в 2014 году. Также Юлия Лысая имеет публикации своих работ в газетах и ​​журнале «Photographers».
На фотовыставке «Палитра» представлены 19 лучших фотографий, сделанных Юлией Лысой за последние пять лет. Зрители смогут полюбоваться прекрасными видами и архитектурными сооружениями Черниговщины. Есть несколько работ, сделанных в стиле «жанровое фото».











Фотовыставка в Черниговском городском совете 

22-23 апреля 2016 г.


 



Фотосушка ко Дню открытия 

туристического сезона в Чернигове

16-17 апреля 2016 г.
Юрий Хромушин, Николай Турчин и Василий Катиман






Фотовыставки Юрия Хромушина "Добрый мир"и Василия Катимана "Однажды мимо проходя"

март 2016 г.

Фотовыставки проходили в стенах Черниговской областной универсальной научной библиотеки им. В. Короленко.










2 0 1 5

Выставка фотографий Василия Катимана
"... Обо всём понемногу ..." 


Катиман Василий Витальевич родился 15 июля 1947 року в селе Михальчина Слобода Новгород-Северского района Черниговской области.
С 1971 года живет в Чернигове.
Окончил Прилуцкий техникум электрификации и гидромелиорации.
Работал инженером электрических сетей.
Фотовыставка проходила в стенах Черниговской областной универсальной научной библиотеки им. В. Короленко.


Фотографии с выставки: https://www.youtube.com/watch?v=oZLDguPVCEE




Елена Куннова, Светлана Остапенко, Юрий Кравцов
Елена Куннова, Василий Катиман, Светлана Остапенко


Открытие отчетной фотовыставки
фотоклуба "Прекрасное рядом"

18 июня 2015 г. на первом этаже Черниговской городской библиотеки им. М. Коцюбинского состоялось открытие отчетной выставки фотоклуба «Прекрасное рядом».
На фотовыставке представлены фотоработы 19-ти членов фотоклуба в различных жанрах: пейзажи, портреты, натюрморты и др.
Фотоклуб «Прекрасное рядом» был основан председателем Черниговского областного отделения Национального союза фотохудожников Украины Николаем Турчиным и известным фоторепортером Виктором Кошмалом. Первое заседание состоялось 22 ноября 2012 года. За время своего существования фотоклуб объединил фотолюбителей Чернигова в дружный творческий коллектив.






Члены фотоклуба, люди разного возраста и профессий, дважды в месяц собираются в читальном зале Черниговской городской библиотеки им. М. Коцюбинского. На заседаниях фотоклубовцы под руководством Николая Турчина овладевают секретами фотомастерства, показывают свои работы и просто общаются.

За небольшой период своего существования фотоклуб «Прекрасное рядом может гордиться продуктивной творческой жизнью. 18 июня 2015 года была представлена ​​уже третья отчетная выставка. Четверо членов фотоклуба Владислав Тугучев, Ольга Шеремет, Андрей Майковский и Василий Катиман, уже проводили свои персональные фотовыставки. Работы фотоклубовцев можно было увидеть на общегородских фотовыставках и Международной фотовыставке газеты «День» в Киеве, на страницах городских и областных газет и в общеукраинском журнале «Photographer». 

Особую благодарность фотоклуб «Прекрасное рядом» выражает Юрию Хромушину, заслуженному журналисту Украины, члену НСФХУ, который вынужден был переехать в наш город из Луганска из-за трагических событий на востоке страны. В октябре прошлого года Юрий Николаевич провел незабываемую творческую встречу с членами фотоклуба «Прекрасное рядом», и с тех пор стал наставником и добрым другом фотоклубовцам. 

Инна Буглак в 2014 году стала членом Национального союза фотохудожников Украины. Некоторые фотоклубовцы стали профессиональными фотографами. 

В Фейсбуке работает открытая группа фотоклуба «Прекрасное рядом». Это своеобразная летопись его творческой жизни. Вы можете просмотреть фотографии, публикации и другие интересные посты о фотографии.



Группа фотоклуба на Фэйсбуке: https://www.facebook.com/groups/295916453852678/














Фотовыставка Андрея Майковского "УКРАИНА. ЕДИНАЯ ДУША"


19 февраля 2015 года в Черниговской городской библиотеке им. М. Коцюбинского состоялось открытие первой персональной фотовыставки члена фотоклуба "Прекрасное рядом" Андрея Майковского.
Андрей Майковский родился 22 сентября 1977 году в г. Чернигове. Окончил среднюю школу № 19. Высшее образование получил в Черниговском государственном технологическом университете (1994-1999 годы, диплом с отличием по специальности "Менеджмент организаций") и магистратуре Харьковского национального автодорожного университета (2005-2007 годы, специальность "Автомобильные дороги").
Работал в областном автодорожном управлении (1999-2011 годы, от рядового инженера до руководящих должностей), заместителем директора промышленного предприятия (2011 год), с 2012 года - предпринимательская деятельность по различным направлениям. В 2013 году прошел обучение и сертификацию как коуч по личной эффективности человека.
С 2014 года - автор проекта "Майк Подорожник - фотопутешественник, ландшафтный и архитектурный фотограф". Предмет деятельности проекта - создание авторских печатных фоторабот и полиграфических фотокниг, ландшафтная и архитектурная фотосъемка на заказ.
Автор малого фотоальбома "Ukraine. 2008-2013". Участник нескольких выставок фотоклуба "Прекрасное рядом". Выставка фоторабот "Украина. Единая душа" - первая индивидуальная выставка.

О фотовыставке Андрея Майковского
За последний год в Украине произошли героические и трагические события реального становления государства, его гражданского общества и политической независимости от прошлого. В ходе этих событий недругами страны постоянно мантруется тезис об искусственности "проекта Украина", "отсутствие" такой страны, попытки бесконечного деления ее народа на "запад / восток", которые, якобы, "противостоят и всегда противостояли" друг другу.
Выставка фоторабот "Украина. Единая душа" содержит 18 ландшафтных и архитектурных фоторабот из разных уголков Украины, которые демонстрируют яркие и известные объекты, которые в то же время являются типичными элементами художественного образа и истории Украины как единой страны. Единственная история, олицетворением которой является крепости, каждая из которых в свое время становилась форпостом борьбы Украины за свободу, каменная архитектура, ярким олицетворением которой в Украине является храмы - стержень градостроительства по всей Украине в течение веков, этническая сельская архитектура, единая для всей страны, и воспетые "живописные пейзажи" - поля, пруды, рощи, горы - любовь к которым есть душой украинского народа "от Сяна до Дона".
Фотографии наглядно доказывают, что в нашей стране, кроме единого народа, также единственная культура, история, архитектура, единственная естественная душа. Единая Украина.

    













Ссылки:

2 0 1 4

Фотовыставка Владислава Тугучева "Удивительный мир птиц"

27 февраля 2014 г. на первом этаже Черниговской городской библиотеки им. М. Коцюбинского состоялось открытие персональной фотовыставки «Удивительный мир птиц» известного черниговского фотохудожника-любителя Владислава Тугучёва.
Владислав Тугучов работает врачом-терапевтом. Свободное время с удовольствием посвящает любимому увлечению - фотографии. Это его уже вторая персональная фотовыставка. Также Владислав Тугучов участвовал во многих сборных фотовыставках города. Он член народного фотоклуба «Чернигов». С ноября 2012 посещает фотоклуб «Прекрасное рядом», который работает при Черниговской городской библиотеке им. М. Коцюбинского.
На выставке были представлены 18 фотографий птиц, фотохудожник сделал в последние годы как и на Украине, так и находясь за границей.

Владислав Тугучев











Фотовыставка"Ваша кошка - уникальная"

1 марта 2014 года в Черниговской городской библиотеке им. М. Коцюбинского начала работать фотовыставка, которая была открыта по случаю Международного дня кошек. Оправдывая выражение "мартовский кот", этим домашним питомцам отвели для празднования именно первый день весны. Считается, что кошки живут рядом с человеком уже 9,5 тыс. Лет. За это время было выведено огромное количество их видов, изучены привычки и отношение к хозяевам. Но тем не менее коты не перестают удивлять нас. Предлагаем вместе полюбоваться этими удивительными животными на нашей фотовыставке.
Участники фотовыставки - жители Чернигова, которые пожелали поделиться со зрителями изображениями своих домашних любимцев. На фотовыставке представлено 120 фотографий, на которых можно увидеть как уважительных кошек, так и маленьких котят в различных жизненных ситуациях.

О фотовыставке:
http://bibl-kotsubynskogo.edukit.cn.ua/gallery/vasha_kicya-unikaljna-fotovistavka/
http://chernihiv.eu/index.php/en/rubrics/view-album/80



Фотовыставка Ольги Шеремет
"Новые мелодии старого города"


18 сентября 2014 в Черниговской городской библиотеке им. М. Коцюбинского состоялось открытие персональной фотовыставки Ольги Шеремет «Новые мелодии старого города». Выставка посвящена 71-й годовщине освобождения города Чернигова от немецких оккупантов.
Ольга Владимировна Шеремет родом из Донецка. Окончила Гремяческую среднюю школу, что на Черниговщине. После окончания в 1990 году Черниговского государственного педагогического института им. Т. Г. Шевченко 20 лет работала учителем химии и биологии. С 2012 года работает методистом химико-биологического отделения областного коммунального внешкольного учебного заведения «Черниговская Малая академия наук учащейся молодежи».
Фотографировать Ольга Шеремет начала с одиннадцати лет фотоаппаратом «Смена». В институте ходила на фотокружок, где получила свидетельство руководителя фотокружке в школе. Много лет фотографировала «ФЭДом-5». 
Любимые жанры Ольги: портреты, пейзажи, макросъемка, животные и т.д.
С 2013 года Ольга Шеремет посещает заседания фотоклуба «Прекрасное рядом», руководителями которого являются известные черниговские фотохудожники Николай Турчин и Виктор Кошмал.
Участвовала в фотовыставках «Лучший пейзаж 2012» (организатор Валерий Шайгородский), «Осеннее разноцветье» (отчетная выставка фотоклуба «Прекрасное рядом»), «Мир глазами фотографа», «Ваша кошка - уникальная» (организатор Черниговская городская библиотека им. Коцюбинского), призер онлайн - голосования в фотоконкурсе «Зимняя симфония» (организаторы - Черниговская городская библиотека им. М. Коцюбинского и Первый Черниговский фотопортал).
Фотовыставка «Новые мелодии старого города» - первая в творческой биографии Ольги Шеремет, которая с детства была влюблена в волшебный старинный город Чернигов.

Ольга Шеремет на открытии своей первой персональной фотовыставки





Фотовыставка "Симфония зимы"

 (церемония награждения состоялась 24.01.2014 )






24 января 2014 в помещении Черниговской городской центральной библиотеки им. Коцюбинского состоялась торжественная церемония подведения итогов конкурса фотографий «Симфония зимы».

Конкурс был организован совместными усилиями Первого Черниговского фотопортала (координатор Максим Цирулин) и Черниговской городской центральной библиотеки им. М. Коцюбинского (координатор Елена Куннова).

Цель конкурса заключалась в предоставлении возможности всем фотолюбителям и фотохудожникам, независимо от опыта и возраста, не только представить свои работы широкой публике зрителей, но и побороться за их симпатии и привязанность.

Благодаря голосованию на сайте Первого Черниговского фотопортала, участники фотоконкурса смогли убедиться в том, насколько интересными для зрителей были их творческие достижения.
Библиотека предоставила конкурсантам свою площадку, а это 139 фоторабот 30-ти участников и пригласила своих посетителей к просмотру и голосования.
Кроме того, организаторами конкурса было создано профессиональное жюри в составе известных черниговских фотомастеров, членов НСФУ Н. П. Турчина и В. Н. Кошмала и представителя библиотеки Е. А. Дудкиной.
Конкурс без наград - не конкурс. Поэтому поддержка спонсоров - благотворительного фонда им. А. Молодчего во главе с депутатом Черниговского городского совета О. В. Шкуратом и фирмы «Байск - сервис» дала возможность наградить победителей фотоконкурса.

Победители:

Номинация «Лучший зимний пейзаж»
Сергей Тарабара «Архитектор Зима»
Номинация «Лучшее зимнее тематическое фото»
Владислав Тугучев «Холодно ...»
Номинация «Чернигов зимой»
Дарья Склярова «Зимняя тропа»
Номинация «Лучшее зимнее фото» (голосование на фотопортале)
Ольга Шеремет «На зимнем слюдяной окне ...»
Номинация «Выбор редакции Первого Черниговского фотопортала»
Делчев Петр «Королева Зима», Василий Катиман «Следы на снегу»


Участник фотовыставки Леонид Дворковой

Участники фотовыставки Василий Катиман и Ольга Шеремет


Юная зрительница

Сергей Тарабара

Владислав Тугучев

Василий Катиман


2 0 1 3


Фотовыставка
"Мир глазами фотографа"

(12.07.2013)




Участница фотовыставки Анна Команда

Николай Турчин дает интервью

Участница фотовыставки Марианна Харди

Ведущая мероприятия Ольга Гаевая

Виктор Кошмал и Марианна Харди

Участница фотовыставки Светлана Нитченко

Участница фотовыставки Зоряна Вичкань

Участница фотовыставки Ирина Барханская

Участник фотовыставки Василий Катиман

Участник фотовыставки Сергей Тарабара

Участник фотовыставки Леонид Дворковой

Участница и соорганизатор фотовыставки Елена Куннова




Призер фотоконкурса "Мир глазами фотографа" Марианна Харди

Призер фотоконкурса "Мир глазами фотографа" Ирина Демьянченко

Призер фотоконкурса "Мир глазами фотографа" Зоряна Вичкань

Призер фотоконкурса "Мир глазами фотографа" Анна Команда

Призер фотоконкурса "Мир глазами фотографа" Марианна Харди

Большинство зрительских симпатий было отдано этому фото. Автор - Марианна Харди


Фотовыставка "Осеннее разноцветье"

 (13.12.2013)

Фотоклубовцы на открытии фотовыставки "Осеннее разноцветье"




















О фотовыставке: 






Открытие первой отчетной выставки
фотоклуба "Прекрасное рядом"

(20.06.2013)

Виктор Кошмал и Николай Турчин - наши руководители

Василий Катиман и Леонид Дворковой


Елена Куннова и Светлана Нитченко



О фотовыставке: 


Немає коментарів:

Дописати коментар